12 tipů, kam na kole: Vyjeďte si s rodinou na výlety na kole

12 tipů, kam na kole: Vyjeďte si s rodinou na výlety na kole

Výlety na kole jsou skvělým způsobem jak zlepšit kondici, jsou záminkou k odreagování se od práce a možností, jak strávit krásné chvíle s rodinou. Především jsou cyklovýlety skvělou příležitostí k prozkoumávání všech českých zákoutí. Bez ohledu na to, jak zkušení jste cyklisti, pro vás máme 12 úžasných tipů, kam na kole vyrazit na výlet s rodinou. Objevte s námi krásy České republiky!

Cyklovýlet s rodinou

Cyklovýlety nejsou pouze fyzickou aktivitou; je to cesta ke svobodě, objevování krás okolní krajiny a relaxaci. Výlet na kole je dokonalý způsob, jakým můžete uprostřed každodenního shonu najít harmonii s přírodou a s rodinou.

Kam na kole v ČR? Od Poděbrad přes malebné Krkonoše až po vinice na jihu Moravy. Tolik možností, kam na kolo i s dětmi!

kam na kole

Krásy jižní Moravy na kole

Kam na kolo v okolí Brna? Brno leží v samotném srdci jižní Moravy, což z něj činí ideální výchozí bod pro fantastické cyklovýlety. Kamkoli se na kole v okolí Brna podíváte, čeká na vás dobrodružství.

1. Brno na kole

Kam na výlet na kole v Brně? Cyklostezka vede okolo medláneckého letiště po panelové cestě do Bystrce. Kromě toho se v Brně buduje celá síť cyklotras.

2. Cyklostezka podél řeky Svitavy

Cyklostezka podél řeky Svitavy z Brna do Bílovic nad Svitavou je dlouhá cca 4 km – ideální výlet na kole pro děti. Trasa vede krásným údolím Svitavy z brněnských Obřan kolem bývalého lomu a projíždí pod železničním mostem. Pokračuje kolem chatové oblasti a končí u bílovecké Sokolovny.

3. Moravský kras: Jantarová cyklostezka

Pokud vám předchozího tip nestačí, prodlužte si výlet na kole do CHKO Moravský kras! Z Bílovic pokračujte do Blanska a po asfaltové cestě jeďte k hotelu Skalní mlýn. Po posilnění vjeďte do kaňonů Suchého a Pustého žlebu, kterými vystoupáte do obce Sloup. Můžete navštívit jeskyně Punkevní, Sloupsko-šošůvské, Kateřinskou a Balcarku a výlet zakončete u propasti Macocha.

Skvosty Středočeského kraje na kole

Kam na kole v okolí Prahy? Hlavní město je známé svými kulturními památkami a okolí skrývá také nespočet krás a nabízí rozmanité terény pro cyklisty.

4. Na kole okolo Poděbrad

Poděbrady nabízí skvělou cyklostezku podél Labe, která je ideální pro rodiny s dětmi. Po cestě z Poděbrad si prohlédněte Lazarský mlýn na břehu Sánského kanálu. Přes Odřepsy se vydejte směrem do vesnice Opolany, kde děti zaujmete zvířecí farmou. Pokračujte po Labské stezce k soutoku Labe a Cidliny a cyklovýlet zakončete u jezera Poděbrady.

5. Cyklostezka z Prčice do Sedlčan

Asfaltová cesta dlouhá 15 km spojuje města Sedlec-Prčice a Sedlčany. Výlet na kole si zpříjemněte návštěvou Strnadovského Mlýna, Sedlčanské retenční nádrže či kostelu svatého Vavřince a památníku Prčického škrpálu na Vítkově náměstí.

6. Cyklotrasa Praha-Okoř-Budeč

Kam na výlet v Praze? Výlet na kole započněte u stanice metra nádrží Veleslavín, pokračujte uličkami pražských Vokovic a vjeďte do Divoké Šárky. Podél Šáreckého potoka lemovaného skalními útesy jeďte okolo vodní nádrže Džbán až do Předních Kopanin. Vydejte se přes Číčovice do Okoře přímo ke zřícenině hradu a pokračujte údolím Zákolanského potoka. Výlet na kole zakončete u rotundy svatého Petra a Pavla a vyhlídky Budeč.

12 tipů, kam na kole

Pohádková krajina severních Čech na kole

Kam na kole v severních Čechách? Severní Čechy jsou pro cyklisty rájem, který nabízí pestré cyklostezky pro každou úroveň dovedností.

7. Na kole okolo Máchova jezera

Na rozehřátí si dejte 15 km dlouhý okruh kolem Máchova jezera. Začněte u nádraží v Doksech, po stezce jeďte do Starých splavů a borovými lesy pokračujte okolo jezera. Cyklovýlet si můžete zpříjemnit prohlídkou Zámku Doksy a Muzea Čtyřlístku.

8. Cyklistický okruh Hruboskalskem

Ze sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada v Turnově vyjeďte Soboteckou ulicí do Pelešan a vydejte se k hradu Valdštejn. Lesem se dostaňte až ke skalním útvarům Hruboskalsko a smočit se můžete ve Smíchousově či v Pilském rybníce. Po cestě vystoupejte kolem Hrubé Skály ke stejnojmennému zámku a pokračujte do arboreta Bukovina. Zpátky se vydejte po stejné trase.

9. Adršpašsko-teplické skály na kole

Velká část trasy vede v blízkosti Adršpašsko-teplických skal, kde se můžete kochat nádherným skalním městem. Z Teplic nad Metují se vydejte po cyklostezce okolo vstupu do Teplických skal až do Adršpachu a odtamtud pokračujte na Jiráskovy skály.

12 tipů, kam na kole

Krušné hory na kole

Kam na kole Krušné hory? Jedno z nejmalebnějších pohoří České republiky nabízí malebné scenérie a tvoří ideální místa pro rodinné cyklovýlety.

10. Ježíškova cesta na kole v okolí Božího daru

Od hotelu Orion jeďte kolem Švýcarské boudy a pod Božídarským Špičákem se napojte na Ježíškovu cestu. Podél hlavní silnice se můžete vydat k Božídarskému rašeliništi a objevit všech 12 naučných stezek. Cyklovýlet můžete zakončit v centru Božího daru, nebo pokračovat na Klínovec.

11. Krušnohoří na kole

Výlet na kole zahajte ve města Abertamy a vyražte směr Pernink cyklostezkou souběžnou s Karlovou stezkou. Odpočinout se můžete v Horní Blatné. Vydejte se kolem Černého jezírka, bývalé štoly Vavřinec a Blatenského příkopu, čímž se dostanete na cyklistické rozcestí U Pomoci Boží.

12. Novodomské rašeliniště v Krušných horách

Novodomské rašeliniště se nachází u hranic s Německem a dá se pohodlně objet na kole. Z rozcestí Načetínská jeďte ke Starému rybníku, pokračujte podél Nového rybníka a vydejte se směrem na rozcestí Hadinec.