Obyčejným vázám odzvonilo

Obyčejným vázám odzvonilo

Zahrada je krásná věc, ale ne každý má dům s velkým pozemkem, aby si ji mohl zařídit. To však neznamená, že se z rozkvetlých květin nemůžeme radovat i u nás doma – naopak. Květiny náš dům nejen vyzdobí, ale také ho provoní a zaplní pozitivní energií.

Nejen typ květin ale také způsob jejich skladování nám může pomoci náš domov originálně vyzdobit. Místo hnědých květináčů a obyčejných váz, můžeme zkusit mnoho dalších možností, jak rostlinky originálně vystavit.

V jednoduchosti je krása, a tak velice oblíbeným materiálem je v tomto případě sklo. To ukáže rostlinu v celé své kráse a zároveň jí dodá punc originality. Zajímavého efektu můžeme dosáhnout s úplně obyčejnou průhlednou vázou, nebo širokou skleněnou nádobou, kterou na dně naplníme mořskými kameny nebo dokonce mušlemi. Ty zalijeme troškou vody a květiny mezi ně zasadíme. Takovýto květinový design se hodí především do bytů neutrálních barev s jednoduchým moderním nábytkem.

Výbornou výzdobou například na chatu nebo do zahradního altánku jsou květiny umístěné v konvi. Ať už si koupíme nové krásné konve, přetřeme staré konve na nevšední barvy a nebo využijeme jejich obyčejného a oprýskaného stylu, výsledný efekt bude stát za to.

Aranžování květin můžeme doplnit také ovocem, které nakrájené na plátky a vyskládané podél vnitřní stěny vázy. Tento efekt dodává květinové výzdobě naprosto nevšední vzhled. Zajímavě vypadají také vysoké vázy, které na vrcholu zdobí bohatá kytice a uvnitř volně plavou celé citrony nebo pomeranče.

Pokud chceme náš dům doplnit pouze o drobnou zeleň, avšak nechceme péči o kytky věnovat příliš času, můžeme zkusit minimalistickou výzdobu, při které navíc využijeme staré nefunkční žárovky. K výzdobě nám postačí pouze provázek, malé rostlinky, staré žárovky a drobné kamínky na ozdobu. Dno žárovky naplníme zhruba do jedné třetiny vodou nebo malými kamínky, na které posadíme naši rostlinu zašroubujeme závit od žárovky a pokud rostlinka přečnívá, provlečeme jí skrze závit ven. Kolem konce žárovky potom přivážeme provázek a žárovku pověsíme na vyvýšené místo. Takováto výzdoba skvěle doplní jak interiér, tak také hezky vyzdobí okolí našeho domu.