Ochutnejte vína s tradicí: Degustace vín v rodinném vinařství ve Velkých Pavlovicích

Ochutnejte vína s tradicí: Degustace vín v rodinném vinařství ve Velkých Pavlovicích

Každý, kdo má rád víno ví, že nejlépe chutná u vinaře ve sklípku, kde nejen, že ochutnáte celou řadu vín, ale také se dozvíte vše zajímavé o jeho výrobě, nahlédnete do zákulisí a můžete se projít po vinohradech, odkud pocházejí hrozny. Tento zážitek by si měl dopřát každý, kdo má rád vinnou révu v tekutém stavu. Není proto divu, že vinařská turistika se stává stále populárnější. Taková turistika v sobě spojuje návštěvu vinařských oblastí s ochutnáváním vína a poznáváním místních vinic a vinařských tradic. Seznámíte se s regionálními odrůdami vína, poznáte způsob jeho produkce i si užijete místní speciality. Důležitou součástí vinařské turistiky je místní folklór a kultura, které jsou v obcích na jihu Moravy velmi bohaté.

Mezi mnoha krásnými obcemi s malebnými vinohrady určitě stojí za návštěvu Velké Pavlovice. Toto malé vinařské městečko se třemi tisíci obyvateli působí příjemným a poklidným dojmem. Je obklopeno vinicemi ale i meruňkovými sady jejichž plody vyzrávají do jedinečné kvality. Jednou z nejlepších lokalit pro pěstování vín Velkopavlovické vinařské oblasti je místo nazvané Staré Hory. Již po staletí se tu pěstují červená vína odrůd Svatovavřinecké, Frankovka, Modrý portugal. Z bílých vín to jsou hlavně Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Neuburgské, Rulandské bílé a Aurelius. Právě tato vína a mnohá další pěstuje a vyrábí menší rodinné vinařství Fůkalovi. Tradice pěstování a zpracování hroznů se v této rodině dědí již několik generací.

Cílem vinařství Fůkalovi je vyrábět kvalitní přírodní vína se snahou ve víně uchovat maximum toho, co hroznům předalo prostředí, půda a klima. Jsou zastánci spíše tradičních výrobních postupů, ale ani moderním technologiím se nebání, což vytváří unikátní harmonii a zajišťuje skvělou chuť vína. Jejich vína získala zela právem řadu ocenění z krajských i celostátních výstav vín. Můžete se přijet přesvědčit sami a užít si degustaci vín spojenou s posezením ve sklípku v příjemné oblasti Velkých Pavlovic.