Autodoprava pro každého

Autodoprava pro každého

Když se řekne „autodoprava“, spousta z nás si představí kamiony, které „uhánějí“ po českých dálnicích a vezou nějaký veledůležitý náklad. Tento typ nákladní dopravy máme zafixovaný zřejmě proto, že se s ním setkáváme nejčastěji, dalo by se říci téměř denně. Pokud zrovna neobchodujeme s nějakým zbožím či nepotřebujeme najednou přestěhovat z bodu A do bodu B tolik věcí, které normální auto nepojme, tento typ autodopravy asi příliš často nevyužijeme. Autodopravu lze však rozdělit na několik podskupin.

Například takové zemní práce jsou s autodopravou ruku v ruce. Zejména pokud se rozhodneme stavět dům, může se nám tento typ autodopravy opravdu hodit a to nejen jednorázově. Taková autodoprava nám na stavbu může přivézt písek a štěrk, odvézt suť, zeminu a sypké materiály, dovézt stavební materiál na paletách, nebo dokonce přepravit nadměrné náklady jako jsou zemědělské a stavební stroje nebo konstrukce.

Autodopravu můžeme dokonce využít na odvoz odpadních vod. Některé autodopravy totiž disponují fekálním vozem, který je schopen odvézt odpadní vody, vyvézt kaly z čističek, jímek, septiků či žump. Nicméně tento typ autodopravy většina z nás asi příliš nevyužije.

Dalším poměrně oblíbeným a využívaným typem autodopravy je doprava kontejnerová. Pronájem kontejnerů využijeme při bouracích pracích nebo například při rekonstrukci domu. V těchto případech dochází k hromadění suti na našem pozemku a kontejnerová doprava nabízí způsob, jak se ji zbavit. I kdybychom ji totiž byli schopni vyvézt sami, pravděpodobně bychom narazili na problém s její likvidací. I o to se však kontejnerová doprava postará za nás. Pod pojmem „kontejnerová doprava“ si však nepředstavujme pojízdný kontejner. Celý princip funguje tak, že po předchozí telefonické domluvě nám námi vybraná firma přistaví kontejner na domluvené místo a po jeho naplnění jej naloží a odveze. Odpad potom firma zlikviduje podle zákonem stanovených norem a my se už o nic nestaráme. Kontejnery můžeme využít také na zeminu, odpad ze sadu či zahrady nebo pro sběr komunálního odpadu.

Služba zvaná autodoprava nám nabízí nespočet možností využití, o kterých spousta z nás často ani neví.