Jak se pozná dobrý autoservis

Jak se pozná dobrý autoservis

Pro většinu lidí jsou auta pouze dopravní prostředky, kterými se dostávají na různá místa. Sami o svém voze ví jen, jak jím jezdit ale výměnu kola by už zvládali složitěji. Upřímně dříve většina techniky v autě byla řešena mechanicky a mnohem více věcí se dalo opravit velmi snadno, dnešní moderní vozy protkané elektronikou by se už ani neměl člověk snažit opravovat na vlastní pěst. Jistě, každý by měl znát své auto, vědět, jak vyměnit kolo, zkontrolovat olej nebo nastartovat pomocí kabelů, vyměnit vodu v ostřikovačích a další základní úkony. Avšak nevystudovaný automechanik nikdy nemůže vědět vše a jakmile se vám něco s vaším vozem nepozdává, v rámci vlastní bezpečnosti byste měli vyhledat autoservis.

A podle jakých kritérii vybírat dobrý autoservis a jaké služby by měl nabízet? První přichází na řadu rozhodnutí, zda zvolit autorizovaný nebo neautorizovaný servis. S novým autem určitě volte autorizovaný, většinou má širší a profesionálnější vybavení, naopak neautorizované servisy mají hlavní výhodu v tom, že přijímají všechny značky aut. Jakmile budete volit konkrétní autoservis, zaměřte se na jím nabízené služby a vybavení. Jistě také dejte na svůj dojem při návštěvě servisu, měl by mít zákaznické zázemí, kvalitní vybavení a přehnaně nízké ceny jsou vždy podezřelé. I přístup technika, který vám poradí, řekne, jaké jsou možnosti a čas do kterého bude oprava hotová jsou důležité faktory.

Mezi službami kvalitního autoservisu patří příprava a zajištění STK, měření emisí, veškeré mechanické, karosářské nebo lakýrnické práce, pneuservis a prodej pneumatik, diagnostické testy automobilu a zvládnutí oprav. Některé servisy navíc nabízejí odtah porouchaného vozidla a zapůjčení náhradního. Návštěvy autoservisu jistě nepodceňujte, na autě je třeba provádět pravidelné kontroly, jde o vaši bezpečnost a je příjemnější jednou za čas zavést auto do servisu než uvíznout na dálnici.