Chata na lyžování i pro turistiku

Chata na lyžování i pro turistiku

Sedmidenní pobyty s plnou penzí nebo polopenzí nabízí Chata Svornost v Jáchymově, školící a rekreační středisko Mikrobiologického ústavu Akademie věd. Zájemci si ale mohou dojednat i individuální termín a délku pobytu. Ubytování je ve dvou, tří a čtyřlůžkových jednoduše, ale účelně zařízených pokojích. Sprchy a WC jsou na jednotlivých patrech. Další ubytování je možné sjednat v chatě Bětka v těsném sousedství. Tady jsou tři pokoje s devíti lůžky, WC a umývárna. Do penzionu se za využití přistýlek vejde celkem 44 osob. K dalšímu vybavení patří společenská místnost, která je využívána také jako jídelna, sledovat lze televizi nebo filmy z videa, případně si půjčit knížku v místní knihovně. Pokoje jsou nekuřácké, a tak se kuřáci shlukují v salonku, určeném jen pro ně.

Hosté penzionu se stravují v jídelně v hlavní budově, na místě si mohou koupit navíc i nápoje různého druhu, zmrzlinové poháry, sušenky, cigarety a další drobné občerstvení.

Parkování je zajištěno hned vedle penzionu. Kdo nemá auto, může přijet linkovým autobusem s cílovou stanicí v Jáchymově u radnice. V zimních měsících se zájemci o pobyt mohou svézt až na místo organizovanou dopravou autobusem. Odjíždí se v sobotu dopoledne od budovy polikliniky na Budějovickém náměstí v Praze 4.

Penzion je situován nad horní částí města Jáchymov, nad jeho středověkým centrem, z budovy je nádherná vyhlídka na hory i do údolí. Asi 200 metrů od penzionu je lyžařský vlek, který lyžaře i snowboardisty vyveze do výšky 910 metrů nad mořem. Nemusíte se obávat front ani strkanic, využívají ho jen ubytovaní hosté. Pro začátečníky se hodí horní část sjezdovky, dolní je určena pro pokročilé lyžaře. O jarních prázdninách v termínech, vyhrazených pro Prahu, se v penzionu pořádají pro děti lyžařské výcvikové kurzy, vedené zkušenými instruktory.

Do chaty Svornost jsou hezké zájezdy i v létě, V západním výběžku Krušných hor jsou husté lesy bez emisí, mimořádné léčebné účinky mají radioaktivní vody i horniny v okolí Jáchymova. Toto město bylo založeno na začátku 16. století na stříbrné žíle, razily se tady tolary a Jáchymov byl tehdy po Praze druhým nejlidnatějším městem v Čechách. Krajina je protkaná cyklistickými stezkami, strmými horskými cestami, koupat se dá horách, v koupališti v Jáchymově nebo v Ostrově nad Ohří, krytý bazén je v Karlových Varech.