Pravidelný kontakt s přírodou je klíčem ke spokojenému životu

Pravidelný kontakt s přírodou je klíčem ke spokojenému životu

V dnešní době, kdy je na světě víc elektronických přístrojů než samotných lidí, se můžeme cítit doslova v zajetí moderních technologií. První zvuk, který ráno slyšíme, je náš elektronický budík, následuje příprava kávy v elektrickém kávovaru, u snídaně rychle zkontrolujeme e-maily ve svém chytrém telefonu a za zvuku písniček v bezdrátových sluchátkách vyrážíme do práce, kde nás čeká den strávený za monitorem počítače. Abychom si večer oddechli od starostí a stresu, se kterým jsme se přes den potýkali, strávíme večer sledováním televize. Takto strávený den se v menších či větších obměnách opakuje prakticky denně a po čase si uvědomíme, že přírodu máme sice na tapetě telefonu, ale nejblíž k ní máme při sledování National Geographic Channel. Jednoduše nám v našich uspěchaných „elektronických“ životech na přírodu, která je odpradávna našim přirozeným prostředím, nezbývá čas.

Pobyt v přírodě je přitom pro lidi velmi důležitý. Nemusíme chodit každý víkend na několika kilometrové túry do hor, nebo sjíždět divoké řeky, abychom energii z přírody načerpali. Mnohdy postačí i obyčejná dvacetiminutová procházka lesem, parkem nebo výlet na malý palouček kousek od našeho domu. Jakýkoliv kontakt s přírodou a chvilkové odpoutání se od moderních technologií nám pomůže dosáhnout sebeuvědomění a načerpat novou radost do života. Pobyt v přírodě má navíc blahodárný vliv také na naši krátkodobou paměť, poznávací schopnosti nebo třeba na schopnost řešení problémů a zvládání stresu.

Pokud bydlíme v centru města a nemáme tak možnost zajít si párkrát do týdne na procházku do přírody, je dobré si alespoň čas od času do přírody vyrazit na výlet. Dokonalý relax nabízí třeba ubytování v chatách u rybníka Dvořiště na Třeboňsku. Prodloužený víkend tak můžeme strávit uprostřed přírody přímo na břehu čtvrtého největšího rybníka v České republice. Chata má vlastní soukromý vstup do vody a výhled na večerní západ slunce, a tak kromě odpočinku nechybí ani romantika. Pokud se tak chceme s partnerem na pár dní utrhnout od všedních starostí a strávit plnohodnotný čas spolu, jsou moderně zařízené apartmány na Třeboňsku ideálním místem pro nás.

Kromě romantických víkendů může chata s kapacitou až 14 osob posloužit také jako útočiště pro akce s přáteli či firemní teambuildingové akce. Kromě ubytování a koupání si mohou hosté pobyt zpestřit také návštěvou nedalekého lanového střediska, lukostřelbou, paintballem či pronájmem tenisového kurtu. V letních měsících můžeme vyzkoušet i některé vodní aktivity jako například aquazorbing nebo projížďka na kanoi. Vyžití najdeme v lokalitě opravdu spoustu a to nejlepší je, že všechny zmíněné aktivity můžeme dělat obklopeni přírodou, což je přesně to, co naše tělo i duše potřebuje.