Do Jeseníků na lyže i za zvířaty

Do Jeseníků na lyže i za zvířaty

Někdo by mohl říct, že žít v České republice, není ničím zajímavé. Nemáme tady světové architektonické skvosty, které by nám záviděli lidé na druhém konci světa, ani zde nemáme dechberoucí přírodní úkazy typu Grand Canyon nebo polární zář. Nemáme tu dokonce ani bílé písečné pláže a zelené palmy. To však rozhodně neznamená, že by nám naše země neměla co nabídnout, právě naopak.

Všechno se jednou omrzí a jinak tomu není ani s počasím. I když milujeme zimní sporty a nemůžeme se nabažit pohledu na bílé čepice, které zdobí naše domy, pokud by u nás byl celou dobu jenom mráz a zima, dříve či později by nám začaly chybět dny, kdy si vyjdeme ven jenom v tričku a kraťasech, aniž bychom se museli bát, že o hodinu později budeme celí promrzlí. Podobně jako bychom v opačném případě v neutuchajícím tropickém počasí rychle zatoužili po alespoň krátkém ochlazení. Ne všichni lidé mají však to štěstí, že si mohou užít hned čtyři různá teplotní období v roce.

S počasím souvisí také výlety. Nějaká místa se vyplatí navštívit v teplých letních dnech, zatímco jiné vypadají překrásně zase v zimě. Díky našemu podnebí si tak můžeme během jednoho roku užít lyžování, ježdění na kole, plavání, horskou turistiku nebo si třeba projet zasněženou krajinu na běžkách.

V České republice navíc existují místa, které nás okouzlí jak v létě tak v zimě, jen pokaždé jinak. Například takové Jeseníky. Někteří z nás si nedokáží představit zimu bez toho, aby se alespoň jednou vydali na sjezdovky v Jeseníkách. Nicméně i v létě má toto místo lidem hodně co nabídnout. Projít si vojenské bunkry, které sloužily jako vojenské opevnění za první světové války, nebo navštívit Faunapark, kde se můžeme setkat s ochočenými tygry, pumami a volně létajícími ary, to vše se dá zažít v Jeseníkách.

Podobně jako jiné turisticky oblíbené destinace, i v Jeseníkách může být problém sehnat dobré ubytování za rozumnou cenu. Čím více turismus vzkvétá, tím více vzniká hotelů a jiných ubytovacích zařízení a člověk se v tom může lehce ztratit. Aby se nám potom nestalo, že si zaplatíme předražené ubytování, jehož služby budou naprosto neodpovídající, je dobré dát na recenze. Vůbec nejlepší je doporučení nějakého známého, který má s ubytováním osobní zkušenost. Pokud nikoho takového nemáme, určitě nic nezkazíme, když se podíváme na recenze daného hotelu a zpětné vazby hostů na internetu. Špatně zvolené ubytování by nám tak mohlo zbytečně zkazit zážitek z příjemné dovolené. Ubytovat se můžeme například v penzionu Jakartovice, který je spojený také se stylovou restaurací.