Dovolená v kempu může mít mnoho výhod

Dovolená v kempu může mít mnoho výhod

Dovolená může mít mnoho podob. Od cestování po luxusních hotelech až po pobyt na rodinné chalupě. V poslední době jsou však čím dál více oblíbené dovolené v kempech. Dávno už totiž neplatí, že do kempu jezdí pouze lidé, kteří nemají dost peněz na dražší dovolenou.

Ubytování v přírodě si získává oblibu u čím dál více lidí napříč věkem a finanční situací. Důvodem může být mimo jiné to, že sociální zařízení a zázemí je dnes v kempech na podstatně vyšší úrovni, než tomu bylo dřív. Pravidlo, že při kempování musí šlověk omezit hygienu na minimum, je už dávno pryč.

I přes lepší podmínky a zázemí kempů se ne každý cítí na to, strávit noc ve stanu. Rekreační středisko „U Candáta“ proto nabízí ubytování v chatkách nebo karavanech, a to přímo u vody. Areál rekreačního střediska se nachází v Obvozu, na pokraji chráněné krajinné oblasti v malebném údolí Slabské přehrady. Dovolená v rekreačním středisku je velmi oblíbená zejména u rodin s dětmi. Není totiž nic lepšího, než když mohou rodiče nechat děti od rána do večera pobíhat venku a nemuset se bát o jejich bezpečnost.

Na své si však přijdou i páry nebo skupiny přátel. Kromě příjemného ubytování v Obvozu nabízí středisko také bohatý doprovodný program, který zahrnuje nejrůznější sportovní a společenské akce. Rekreanti si mohou pobyt zpříjemnit volejbalem, nohejbalem, stolním tenisem, rybolovem nebo třeba večerní diskotékou. Na konci letní sezóny pořádá středisko také závěrečný karneval.

V areálu je navíc k dispozici společenská místnost, která slouží návštěvníkům jako jídelna. Kromě bohatého občerstvení nabízí středisko také třeba elektronické šipky, projížďky na loďkách a nejmenší návštěvníci se mohou zabavit také na prolézačkách.

Výhodou dovolené v kempu navíc není jen to, že tolik nezatíží naši peněženku, ale také její uvolněná atmosféra. Oproti dovoleným v drahých hotelech jsou v kempu méně přísná pravidla. Nikdo na nás například nebude koukat přes prsty, když se po areálu budeme pohybovat v plavkách, nebo si na večeři nevezmeme vhodné oblečení. Neodmyslitelnou výhodou kempování je také kontakt s přírodou, kterého v izolovaných hotelích příliš není. Ten pocit, když můžeme ráno vstát z postele a po pár krocích se ocitnout v přírodě s nohama v orosené trávě, je zkrátka k nezaplacení.