Léto u vody si užijete i u nás

Léto u vody si užijete i u nás

Česká republika je jedním z mála Evropských států, který se nemůže pyšnit mořem. My jsme však národ vynalézavý a taková drobnost nás od radovánek u vody, aniž bychom museli jezdit někam daleko nemůže odradit. Za takové “české moře” kam ročně jezdí spousty lidí za rekreací a za teplem se nesporně dá považovat vodní nádrž Nové Mlýny. Na jihu Moravy je tepleji než v jiných koutech naší země, příroda kolem Pálavy se svým rázem podobá té středomořské a výborná vína typická pro jižní státy najdeme v každé vesničce. A rozhodně když už k tomuto pokladu jižní Moravy zavítáte, jednodenní výlet vám stačit nebude.

Léto strávené u vody s partou kamarádů, rodinou nebo svým milovaným je ten nejlepší způsob trávení léta. Ohledně ubytování kolem Nových Mlýnů si vůbec nemusíte dělat starosti, břehy nádrže jsou obklopené přátelskými kempy a dalšími možnostmi ubytování. Ať už tedy chcete pod stan, do karavanu nebo do chatky jistě najdete kemp na Nových Mlýnech, který toto všechno nabízí.

Jakmile vás válení se v kempu u vody přestane bavit, oblast nabízí mnoho zajímavých míst, kam se vydat na výlet. Z Pálavy, která je i na seznamu biosférických rezervací UNESCO je nádherný výhled do okolí a na kopci můžete prozkoumat zříceniny Dívčího a Sirotčího hradu. Oblast j také známá pro své archeologické nálezy a Věstonice nebo archeopark Pavlov by měl navštívit každý, koho alespoň trochu zajímá historie. Se svým rovinatým rázem je tento kraj přímo dělaný pro cyklistiku a projíždět mezi všudypřítomnými vinohrady má své neodolatelné kouzlo. Při návštěvě vinných sklípků však nechte kola doma a užijte si naplno košty vína.

Z Kulturních památek potom zaujme především Lednicko-Valtický areál, který je plný zajímavostí. Rozkvetlé zahrady pak skvěle doplňují kulisy krásného zámku. V okolí je hned celá řada drobných architektonických pokladů. Z míst, která byste neměli minout jmenujeme ještě Mikulov, město u samých hranic plné historických zajímavostí. Tak neváhejte si najít ubytování na Jihu Moravy a strávit léto nejen relaxací u vody, ale také objevováním něčeho nového.