Poznejte bránu Šumavy, vydejte se do Klatov

Poznejte bránu Šumavy, vydejte se do Klatov

Klatovy jsou městem ve stejnojmenném okrese nacházejícím se v Plzeňském kraji. Nabízejí celou řadu zajímavostí. Čím prosluly?

Co vidět a zažít v bráně Šumavy

Již od 19. století je toto město spojeno především s tradicí pěstování karafiátů. Zdejší karafiáty jsou velmi odolné, jedná se o mrazuvzdorné trvalky. To zajistilo klatovské produkci proslulost dokonce v celoevropském měřítku. Poznáte ji navíc i podle hladkých okrajů korunních lístků, pestré škály barev a jedinečné hřebíčkové vůně.

Kromě květin, jež se staly právem symbolem města, proslula jedna z bran Šumavy také četnými historickými zajímavostmi. Jednu z dominant konkrétně tvoří Černá věž, což je pozdně gotická hodinová věž, zvonice a rozhledna sousedící s renesanční budovou radnice. Pětipatrová věž je vysoká 81,6 metrů a byla postavena mezi lety 1547 a 1555.

Na hlavním náměstí se také nachází známá barokní lékárna nazvaná „U Bílého jednorožce“, v níž sídlí momentálně muzeum. To dokumentuje vývoj lékárnictví od roku 1776 až do roku 1966. Název tohoto místa pak souvisí nikoli s tajemnou mytologickou bytostí, ale s bílým rohem mořského narvala, pověšeným uvnitř nad vchodem.

Pokud byste si neměli jako návštěvník Klatov nechat ujít ještě alespoň jednu místní zajímavost, budou to určitě katakomby. To jsou krypty pod jezuitským kostelem zasvěceným Neposkvrněnému početí Panny Marie a sv. Ignácovi. Vybudovány byly coby součást kostela mezi lety 1656 až 1676 a staly se především pohřebištěm příslušníků jezuitského řádu.

Objevte památky a další zajímavosti v Klatovech

V Klatovech je tedy neustále co objevovat. A rozhodně se tak vyplatí naplánovat si sem delší cestu. V takovém případě se vám jednoznačně bude hodit i tip na přenocování. Stylovou volbou pro ubytování v Klatovech je motorest a penzion U Hrachů.

Jedná se o rodinný podnik s dlouholetou tradicí, restaurace zde byla konkrétně otevřena již v roce 1991. V současné době nabízí také své služby penzion. Ubytovat se hosté mohou v celkem 14 útulných pokojích, vybavených vlastním sociálním zařízením, lednicí, TV a WiFi připojením.

Vhodný je tento typ ubytování jako firemní, ale stejně dobře jej využijete i pro účely soukromé. Pro oslavy reprezentuje zvláště působivou volbu uzavřený salonek. Ideální kulisu pro větší akce, jako jsou svatby, utváří zimní zahrada. Penzion U Hrachů tak s otevřenou náručí vítá skutečně všechny hosty.