Rodinný penzion s mořskou koupelí

Rodinný penzion s mořskou koupelí

Luxusní ubytování v krásném prostředí předhůří Šumavy poskytuje rodinný penzion Horváth. Osm pokojů s celkovou kapacitou 23 lůžek má nadstandardní vybavení, všechny pokoje (kromě babiččina) mají balkon s nádherným výhledem do krajiny, jsou vybaveny koupelnou, WC a televizí. Pokoje jsou dvou, tří a čtyřlůžkové. Dvoulůžkový babiččin pokoj je vybavený antickým nábytkem, ze kterého na hosty dýchne atmosféra prázdnin z dávných let.

Hostům penzionu je určen zastřešený, solárně vytápěný bazén s venkovní terasou a lehátky k relaxaci. Na terase je jemná sprejová sprcha s mořskou vodou, určená k osvěžení celého těla i na inhalaci. V ceně ubytování je bohatá snídaně, která zahrnuje teplé nápoje, pečivo, máslo, marmeládu, šunkový salám, sýr a vejce.

Penzion často vyhledávají rodiny, aby zde strávily příjemnou dovolenou, Vánoce nebo i Silvestra, hodí se i pro uspořádání firemních akcí, svateb, narozeninových či jiných oslav. Je tady totiž prostorná kongresová místnost pro 42 osob, vybavená audiovizuální technikou a barem.

Okolní chráněná krajinná oblast Blanský les nabízí sportovní vyžití a plnohodnotný odpočinek v průmyslem nedotčené přírodě. Do okolí se dá vyrazit pěšky i na kole, v zimě také na běžkách. Kdo si vlastní kolo nepřiveze, může si ho na místě půjčit. Velmi oblíbené jsou vyjížďky na jachtě po Lipenské přehradě. Neuvěřitelný výhled na Šumavu, didaktické interaktivní zastávky, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice nabízí Stezka korunami stromů Lipno. Dobrodružná může být i výprava na zříceninu hradu Dívčí kámen, jen devět kilometrů vzdáleného od Českého Krumlova. Svou rozlohou patří k největším hradním zříceninám v Čechách. Na vrcholku Kleti se nachází kamenná rozhledna Josefova věž, za dobré viditelnosti odsud lze dohlédnout až na vrcholky Alp. U rozhledny je Terezina chata, v níž se výletníci mohou osvěžit v místní restauraci. Na Kleti je také hvězdárna s planetáriem, pohodlně se k ní lze dostat sedačkovou lanovkou, která má výchozí stanici v obci Krásetín, přibližně tři kilometry od penzionu Horváth.