Ubytování v panenské přírodě

Ubytování v panenské přírodě

České Švýcarsko je nepochybně jedním z klenotů České republiky. Krásy tohoto Národního parku jezdí obdivovat nejen turisté z ciziny ale také Češi, kteří se sem rádi vrací. Široká škála turistických stezek a nepřeberné množství přírodních krás a úkazů nikdo neprojde za jeden den. Spousta lidí tak výlet do Českého Švýcarska spojuje s dovolenou nebo alespoň prodlouženým víkendem.

Penzion U Parku leží na samém okraji Národního parku ve městě Rumburk, což z něj dělá ideální základnu pro turistické výlety a poznávací dovolené. Zrekonstruovaný penzion nabízí čisté a útulné ubytování vhodné jak pro rodiny s dětmi, které se vydávají za dobrodružstvím, tak pro páry, kteří hledají místo pro klidně strávený prodloužený víkend s romantickými procházkami po okolí. Velkou výhodou penzionu je kromě jeho polohy také cenová dostupnost. Penzion U Parku se nachází pouze dvě minuty od vlakového a autobusového nádraží, což ocení zejména neřidiči.

Ať už se rozhodneme ubytování v penzionu využít, nebo si do Českého Švýcarska uděláme jen jednodenní výlet, byla by chyba nenavštívit oblíbenou restauraci U Parku, kterou penzion ve městě Rumburk nabízí. Před výletem, nebo po náročném výšlapu si tak můžeme dopřát nejen jedno z tradičně připravovaných Českých jídel, ale také třeba lehkou a výživnou večeři.

Jedním z největších lákadel Českého Švýcarska jsou nepochybně dechberoucí sklaní útvary, tyčící se do výšky až 150 metrů. Díky propracovaným turistickým stezkám si je mohou návštěvníci prohlédnout nejen zdola ale také si vyjít na jejich vrchol a to i bez horolezeckého vybavení. Stesky v národním parku jsou rozděleny podle náročnosti a jsou přizpůsobeny i nesportovcům a dětem. Je neuvěřitelné, že ty stejné skály obdivovali už lidé před více než sto lety.

Stále oblíbenější se mezi turisty v posledních letech stává také plavba soutěskami. Plavba na dřevěných lodičkách v obklopení zeleně a nádherných skalních útvarů, které se zrcadlí na hladině vody, si zamiluje zkrátka každý. Pro děti dobrodružná jízda a pro dospělé zase pastva pro oči. Soutěsku si naši předci mohli projet poprvé už v roce 1980, ale zájem o ni ani po téměř 140 letech stále neupadá, ba naopak narůstá.

Na to, abychom viděli panenskou přírodu v národních parcích, nemusíme jezdit až do Ameriky. Kousek ráje si můžeme vychutnat přímo tady u nás. Ať už si chceme vyčistit hlavu, udělat nezapomenutelný výlet a nebo jen poznat, co všechno naše příroda nabízí, stačí se vydat právě sem – so Českého Švýcarska.