Za odpočinkem na vinohrady

Za odpočinkem na vinohrady

Venku pomalu ale jistě vykukuje sluníčko a na kůži nás hřejí první jarní paprsky. Slunečné počasí v nás od přírody probouzí pozitivní energii a získáváme díky němu novou chuť do života. Přestože teploty se zatím nepřehouply nad dvacet stupňů Celsia, většina z nás si už plánuje letní dovolenou a výlety do přírody.

Pokud bychom rádi načerpali nové pracovní síly ještě dřív, než začne hlavní dovolenková sezóna, nabízí se nám spousta možností, kam vyrazit. Kromě tradičně oblíbených prohlídek hradů a zámků či výšlapů napříč přírodou, nedá spousta z nás dopustit na návštěvy vinic.

Pohled na zelené vinohrady uprostřed panenské přírody je už sám o sobě něčím naprosto jedinečným, a o to víc, když si ho můžeme zpestřit večerním posezením s lahodným vínem, přáteli a dobrou hudbou.

Pokud toužíme po chuti vyzrálého vína, čerstvém vzduchu a krásné přírodě, můžeme se vydat do Penzionu Hevera, který nabízí celoroční ubytování uprostřed vinohradu blízko Znojma. Penzion s rodinnou atmosférou v Kuchařovicích se nachází na znojemské vinařské cyklostezce a je tak oblíbenou zastávkou také pro cyklisty a jiné milovníky vinařské turistiky. Penzion může být skvělým místem také pro oslavy s přáteli, teambuildingové akce a díky jeho klidné lokalitě je oblíbeným místem na trávení dovolené s dětmi.

Penzion Jaromír Hevera nabízí ubytování ve dvou čtyřlůžkových, tří třílůžkových či jednom dvojlůžkovém pokoji. Pobyt si můžeme zpestřit výlety do okolí. Navštívit můžeme třeba Vranovský zámek, který se nachází třicet minut autem od penzionu a patří k nejhodnotnějším světským barokním svatbám ve střední Evropě. Návštěvu zámku můžeme spojit také s relaxací na Vranovské přehradě, která je zejména v letních měsících oblíbenou turistickou destinací. Podle rozlohy se jedná o desátou největší přehradu v České republice, a kromě rekreace slouží také k energetickým a vodárenským účelům.

Pokud cestujeme s dětmi, můžeme navštívit také nedaleké koupaliště Pohoda, které nabízí jak dětské atrakce v podobě tobogánů a skluzavek, tak také vodní jeskyni či masážní lůžka pro dospělé. Za návštěvu rozhodně stojí také 4 kilometry vzdálené město Znojmo, které bylo vyhlášeno historickým městem roku 2010.