Hudba nás provází takřka na každém kroku, puštěná rádia v kanceláři, atmosféru každého obchodu dokreslují jimi vybrané hity a mnohdy nevkusné písničky vyřvávají z amplionů i na ulici. Každý z nás má k hudbě jiný vztah, někdo nesundá z uší sluchátka a po večerech obráží koncerty, jiný jen příležitostně pustí rádio. Hudebních žánrů existuje nepřeberné množství a jejich spojováním a úpravami neustále vznikají nové. Každý si přijde na to své, ať už je to cokoliv.
Od moderní populární hudby se však odlišuje ještě hudba klasická, dříve také nazývaná vážná a té může přijít na chuť každý, nehledě na to, jestli jindy poslouchá jen tvrdý metal nebo lehké tóny jazzu. Právě z klasické hudby vzniklo mnoho dalších žánrů a její největší skladatele zná celý svět. Podle četných vědeckých studií pozitivně ovlivňuje naši mozkovou aktivitu a napomáhá soustředění, zlepšuje náladu a probouzí kreativitu. Co je však hlavní, klasická hudba v nás dokáže díky své složitosti a kráse vyvolat mnoho pozitivních emocí, při zvuku velkolepé symfonie člověk cítí jisté povznesení, představuje si, jak kráčí po barokních síních a špatné emoce se uvolňují. Krásně to jde vidět na koncertech klasické hudby, které se většinou odehrávají v kulisách barokního kostela nebo velkolepé koncertní síně a hudba spolu s prostředím vytvoří nezapomenutelnou atmosféru.
Nebojte se tedy občas si pustit skladby největších hudebních skladatelů jako je Mozart, Beethoven nebo Bach. V jejich hudbě se ukrývá mnohé a nejen, že vám jejich hudba puštěná na pozadí při práci zlepší soustředění, ale když se do ní opravdu zaposloucháte a ponoříte, může vám pomoct zbavit se špatné nálady a stresu.