Horolezení je pro každého

Horolezení je pro každého

V dnešní době zažívají obrovský boom všechny druhy adrenalinových sportů. Jedním z nich je bezesporu i horolezení. Pocit, že člověk sám dokáže zdolat vysokou horu je k nezaplacení. Pro ty, kteří se na velké hory necítí, nebo teprve s tímto koníčkem začínají je tu horolezecká stěna Praha Holešovice. Ta patří mezi největší horolezecká centra v České republice a svým vybavením a trasami se směle může rovnat se stěnami po celé Evropě.

Na lezecké ploše 2600 m čtverečních a výškách až do 12 metrů se může dosytnosti vyřádit začínající lezec i profesionál. Návštěvníci mají k dispozici šatny, sprchy, bar s občerstvením, půjčovnu lezeckého vybavení a výběr z mnoha kurzů lezení. Na recepci vám i pohlídají kolo a možnost parkování je 50 m od areálu.

Ze širokého výběru lezeckých kurzů si vybere každý.  Začátečníci, kteří si nejsou jistí, zda se do lezení chtějí pouštět nebo jen hledají zábavu, využijí kurz moje první lezení nebo lezení na umělé stěně. Tyto kurzy jsou ideálním začátkem pro vstup do vertikálního světa a instruktor vás naučí vše důležité o základech jištění a lezení. Tento kurz by měl být nezbytným prvním krokem pro další věnování se tomuto koníčku.

Horolezení je i vhodnou zábavou pro děti. Mnoho hyperaktivních dítek si hraje doma na horolezce a šplhá po nábytku, proto byste jim měli dovolit si tuto zábavu zkusit bezpečně a dát jim možnost se vyřádit dosyta. Na horolezecké stěně dítěti připraví dvě hodiny zábavy na kolmé stěně. V případě zájmu se můžete naučit jistit, abyste při příští návštěvě mohli svou ratolest jistit sami. Vezměte s sebou i sourozence nebo kamarády, jednak si děti ve skupince užijí mnohem více zábavy, ale také se vám kurz finančně více vyplatí.

Pro ty, kteří lezení propadli a chtějí se vydat i do terénu je tu kurz základy do skal. Naučíte se nezbytné samozřejmosti jako je slaňování několika způsoby, základní jištění nebo systém více délkového lezení. Po absolvování tohoto kurzu se směle a bezpečně můžete vydat poznávat přírodu z jiného úhlu.

V adrenalinovém trávení dovolené teď převládají Via Ferrata, a v Praze je jediné indoorové centrum, kde si bezpečně můžete vyzkoušet co Ferrata obnáší. V nabídce najdete i mnoho dalších kurzů, kterými vás vždy provedou sympatičtí a zkušení instruktoři.