Kam v Hodoníně za sportem

Kam v Hodoníně za sportem

Čtyři písmena TEZA jsou synonynem pro sportoviště ve městě Hodonín. Jde o příspěvkovou organizaci, která byla zřízena městem a nabízí občanům všestranné sportovní vyžití v létě i v zimě.

Celoroční provoz je ve sportovní hale na Lipové ulici. Patří k nejmodernějším v České republice a splňuje podmínky pro pořádání mistrovství Evropy. Objekt tvoří tři části. Je to centrální víceúčelový sál vysoký 14 metrů o rozloze přes 1000 m² s palubovou podlahou a ochozy s tribunami pro pět set diváků. Sál stolního tenisu o rozloze přes 400 m² zahrnuje tribunu pro 49 osob, zázemí včetně šaten a klubovny. Sál pro aerobik má plochu necelých 300 m², scházejí se zde děvčata a ženy na aerobní cvičení. Atletické oddíly v něm mají prostor pro trénink skoku vysokého. Sportoviště nabízí po tělesné námaze také relaxaci ve finské sauně a v masážních vanách, lze si tady domluvit rekondiční, regenerační a sportovní masáže. 

Teď v zimě má nejvyšší návštěvnost zimní stadion, kde se hraje hokej nebo probíhá veřejné bruslení. Naposledy se tady například odehrál zápas druhé ligy mezi Hodonínem a Šumperkem. Děti zase přilákalo Čertovské harašení a Mikulášské bruslení, při kterém se všichni pobavili a děti ještě navíc dostaly sladké překvapení. Živo je po celou sezónu ve sportovní hale, kde se hraje házená a futsal.

Sezóna pro příštích pár měsíců skončila ve sportovním areálu u Červených domků, ale hned jak sejde sníh a oteplí se, místní sportoviště opět ožijí. Tady se scházejí k tréninku i na zápasy na travnatém hřišti fotbalisté, atleti využívají ovál s umělým povrchem. Jsou zde atletické sektory pro skok daleký a vysoký, pro skok o tyči, vrh koulí a kladivem i hod oštěpem a diskem. V areálu je také minihřiště, určené spíše pro volný čas dětí a dospělých, hrají se tady hlavně míčové sporty. Na dalších hřištích se hraje hokejbal a volejbal. Na tribunu kolem oválu se vejde až pět set diváků, sportovcům je k dispozici zázemí se šatnami, sociálním zařízením a kancelářemi pro sportovní oddíly.

 

Vedle toho jsou ve městě další tři hřiště, dvě víceúčelová s umělým povrchem na volejbal, fotbal a tenis na Mírovém náměstí a Očovské ulici. Především mládež se schází na skate hřišti na Brandlově ulici u Černého mostu.