Než budeme moct jít znovu na divadelní představení

Než budeme moct jít znovu na divadelní představení

Na několik měsíců jsme kvůli hrozbě nákazy virem a z nařízení vlády přišli o veškerou kulturu. Přišli jsme o pláč, drama, štěstí a radost při sledování divadelních představení, nemohli jsme na dlouho očekávané koncerty, a i pohodu na letních festivalech jsme přišli. Nyní se život postupně vrací do normálu, bohužel divadelní nadšenci mají smůlu ještě do konce prázdnin. V létě mají divadla pauzu, chystají nová představení a potlesku diváků a radosti z dobrého představení se tak ještě chvíli nedočkají. Všichni umělci teď prožívají těžkou dobu, nejen, že nám chybí kultura, ale jim jejich publikum.

Tak se pojďme v mezičase, než opět budeme moct navštívit naše oblíbené soubory podívat do zákulisí divadelního spolku Chaos z Valašské Bystřice. Jedná se o ochotnické divadlo, což znamená, že herci nemají hraní jako svou hlavní činnost. Běžně chodí do práce, pečují o rodiny a ve svém volném čase se věnují divadlu. V současné době má divadlo Chaos dvacet pět stálých členů. Kromě své role v divadelní hře musí každý člen zvládat také další práce nutné k přípravě představení. Někdo se ujme šití kostýmů, jiný namaluje a postaví kulisy, další zajistí prostory a osvětlení. Ochotnická divadla jsou tedy především o lidech, jejich chuti se divadlu věnovat a představení, které si pro vás připravují, jsou skutečně srdcová záležitost a tvrdá práce všech.

V letošním roce pro své diváky měl divadelní spolek Chaos připravenou hru ‚Drcla loktem o kredenc’, veselou retro komedii z prostředí socialistické mlékárny. V posledních letech funguje také dětský divadelní soubor, kde účinkují děti a každý rok si připraví nějakou pohádku, ve která hrají, zpívají, také si šijí kostýmy a vytvářejí kulisy. Divadlo tedy může děti naučit mnohem víc, než se jenom nebát vystupovat a mluvit před lidmi. Pokud by vás spolek Chaos zaujal, brzy se na něj zase budete moct přijít podívat. Zatím vám musí stačit fotogalerie a filmové ukázky z jejich činnosti.