Tip na výlet – Rešovské vodopády

Tip na výlet – Rešovské vodopády

Léto je v plném proudu a vy přemýšlíte, kam se vydat se svými dětmi? Chození po nákupním středisku není nic moc extra a každý chce vyrazit někam do přírody. Právě při chůzi v klidném lese si člověk nejvíce uvědomí, v jakém stresu žije. Dokáže si pořádně vyčistit hlavu a i když může být výšlap namáhavý, přesto se na konci cítí odpočinutý a zrelaxovaný.

Nejlepší na každé takové procházce je, když má člověk cíl cesty, který stojí za to. To potom ty kroky ubíhají rychle, jak se nemůže dočkat, až bude na místě. Až uvidí to, za čím vyrazil. To je hnací motor každého turisty. Ať už je to vrchol hory, vyhlídka nebo právě zmíněné vodopády.

Rešovské vodopády se nachází se v okrese Bruntál na severní Moravě v obci Rešov. Jelikož se jedná o národní přírodní památku od roku 1966, tak po cestě můžete vidět rozmanitou květenu a potkat různé zvířata, které se v této destinaci zdržují. Díky své kráse a velikosti byly Rešovské vodopády, jako součást Přírodního parku Sovinecko, v roce 2012 zvoleny Národní přírodní rezervací.

Jedná se o největší vodopády, které jsou v Nízkém Jeseníku, jenž vytvořila říčka Huntava. Ta pramení ve Stříbrných Horách u Horního města a právě ona vytvořila na horním toku početné kaskády a několik vodopádů, které určitě stojí za to. Ty místa, kudy protéká zmíněná říčka vám doslova vyrazí dech.

Jelikož se jedná o velmi populární trasu, je ideální zvolit žlutou stezku naučnou, kde projdete ty nejkrásnější úseky, které neskrývají jen vodopády, ale také různé peřeje a přelívající se vodu, údolí a skaliska, právě podél toku říčky Huntavy. Aby to bylo ozvláštněno, neminou vás různé lávky, mosty a schody, kde vás také čekají ty nejkrásnější vyhlídky. Nebude se nudit ani dospělý, ani dítě. 

A po pořádném výkonu se můžete osvěžit a zasytit v obci Rešov, kde je k dispozici restaurace, venkovní zahrádka a nechybí ani prodej suvenýrů. To vše se nachází cca 1,5 kilomentru od vodopádů.

Přeji příjemný výlet!