Vlasy, základ krásy

Vlasy, základ krásy

Vlasy jsou ozdobou každé ženy a v dnešní době už i muže. Když uvažujeme o změně své vizáže, začínáme téměř vždy právě u vlasů. Stejně jako je každý člověk jiný, tak i vlasy každého člověka jsou trošku jiné. Jediné, co máme s vlasy všichni společné je, že nám všem rostou na hlavě. Tedy skoro všem.

Říká se, že každý má přesně takové vlasy, jaké se k němu hodí nejvíce. Jestli je to pravda nebo ne, o tom by se dalo polemizovat. Možná se tím lidé uklidňovali, když neměli možnost se svými vlasy něco udělat. Každopádně faktem zůstává, že ne každý je se svými vlasy spokojený přesně s takovými, jaké jsou. Někdo má například vlasy nepoddajné a krepaté, jejichž stažení do culíku vyžaduje spoustu času a úsilí a více než jednu gumičku. Tito lidé většinou touží po rovných, vzdušných a hladkých vlasech, které jim budou při chůzi vlát ve větru jako hollywoodským hvězdám při procházce po červeném koberci.

Na druhé straně jsou zase lidé, kteří mají vlasy příliš jemné, slabé a řídké. Nedrží jim skoro v žádném účesu, protože vyklouzávají, a když už se jim podaří z nich něco vytvořit, vypadá to, že mají na hlavě jen „tři chlupy“. Tito lidé by zase dali nevím co za to, aby měli hustou a bujnou hřívu, která drží tvar, jaký ji dají. A co je asi vůbec nejčastějším problémem, je že lidi s rovnými vlasy touží po bujných kadeřích a kudrnáčci by zase chtěli mít vlasy jako hřebíky.

I přes to, že existují nějaké obecně platné zásady, kterými by se lidé při výběru účesu měli řídit, jako například, že lidé se širokým obličejem by se měli vyhnout krátkým střihům a podobně, je volba účesu pro každého z nás velmi individuální záležitostí. To, co by se na nás líbilo našim přátelům, se nemusí líbit nám a opačně. Nejlepším poradcem a zároveň zhotovitelem každého účesu je pochopitelně kadeřník. Stejně jako když chceme namalovat krásný obraz, jdeme za malířem, tak když chceme udělat krásný účes, jdeme za kadeřníkem.

Vlasy

Dříve bylo chodit ke kadeřníkovi výsadou hlavně bohatých žen, dnes už si je ale na návštěvu kadeřnictví schopný našetřit téměř každý. Na výběr máme široké spektrum kadeřnických salónů, od těch nejlevnějších, kam můžeme přijít bez objednání a účet nám udělají na počkání, až po ty nejluxusnější, kde nás stříhají na kožených sedačkách za světla z křišťálového lustru. To, kolik chceme za daný účes utratit, se většinou odvíjí především od jeho náročnosti.

Pokud chceme zastřihnout konečky, nebudeme se asi objednávat do vyhlášených salónů s čekací lhůtou kolem dvou měsíců, ale pokud se zase rozhodujeme pro radikální změnu barvy i střihu, pravděpodobně si raději připlatíme za profesionalitu a bohaté zkušenosti, než chodit dalších x měsíců s nepovedeným účesem, který si stejně budeme nakonec nechávat spravovat.

Účes je něco, čeho si lidé všimnou hned, když nás uvidí. Je to zkrátka něco, co neschováme. Nepovedené tetování na břiše nemusí pod správně zvoleným tričkem nikdo vidět, ale vlasy asi nebudeme každý den schovávat pod kuklu nebo čepici. Je tedy důležité, být při výběru jejich účesů obezřetní a raději se poradit s odborníky.

Účes