Pokud často jezdíte s nákladem, který se vám nevejde do auta, nebo se na něco takového chystáte, je dobré se zamyslet, zda se vám nevyplatí přívěsový vozík za auto. Ať už jezdíte pro dříví na chalupu, stavíte dům na vlastní pěst a často převážíte například sádrokartonové desky, nebo máte loď a v létě ji potřebujete dostat k vodě, časem se vám vozík vyplatí. Mimo to je s ním mnohem snadnější manipulace než se náklad snažit nacpat do kufru auta, které si ještě můžete zašpinit. Výběr přívěsů je velmi široký a není radno ho podcenit.
V první řadě samozřejmě záleží na nákladu, který budete nejčastěji vozit. Jiný vozík zvolíte na každotýdenní ježdění pro dřevo, jiný, pokud jednou za rok jedete s lodí k vodě. Nesmíte však zapomínat ani na to, kde vozík budete parkovat a kolik máte kolem domu prostoru k jeho manipulaci. Pokud nemáte jasnou představu, jaký přívěs zvolit, nejčastěji se volí rozměry ložné plochy 1 100 x 2 060 mm, 1 250 x 2 060 mm či 1 250 x 2 500 mm.
Dalším důležitým kritériem je váha nákladu. Na tom často závisí, zda je třeba přívěs bržděný nebo nebržděný. U druhého zmíněného je jasnou výhodou nižší cena, avšak váha nákladu nesmí překročit určitou hmotnost, která je daná i parametry tažného automobilu. Bržděný vozík je mnohem bezpečnější, lépe se ovládá a opravdu na něj můžete naložit vysokou tonáž a neničí se tolik brzdy auta. Přívěsy se také mohou lišit také výbavou, materiálem bočnic počínaje a plachtou nebo úchyty na ukotvení nákladu konče.
Předtím, než si pořídíte vozí si také nezapomeňte prostudovat patřičnou legislativu ohledně potřebného řidičského oprávnění k jednotlivým vozíkům a pravidla týkající se hmotností. Maximální rychlost u většiny přívěsů za osobní automobily již dávno překročila 80 km/h a nyní pokud to schvaluje konstrukční rychlost může být až 130 km/h.