10 tipů, kam na dovolenou v Polsku: Nejhezčí místa v Polsku u moře

10 tipů, kam na dovolenou v Polsku: Nejhezčí místa v Polsku u moře

Nejlepší doba, kdy navštívit Polsko, je v období od května do září. V těchto měsících bývá nejteplejší a současně i nejvlhčí počasí. Na dovolenou u moře nemusíte vybírat proslulá letoviska, abyste si užili krásnou dovolenou. Navštivte naše severní sousedy a užijte si nebývalé zážitky, které nejhezčí místa v Polsku u moře mohou nabídnout. Kam na dovolenou v Polsku? Kde je v Polsku nejteplejší moře? A kdy je nejlepší jet k Baltskému moři?

Kde je v Polsku nejteplejší moře?

Nejteplejší moře v Polsku je ve městě Świnoujście. Pyšní se totiž největším počtem slunečných dnů v roce a nejširší pláží v Polsku.

Kdy je nejlepší jet k Baltskému moři?

Nejlepší čas, kdy nejlépe jet k Baltu, je přelom července a srpna. Teplota vzduchu se pohybuje kolem 29 °C a moře má přibližně 22 °C.

Nejhezčí místa v Polsku u moře

Města Gdaňsk, GdyněSopoty vytvářejí Trójmiasto (Trojměstí), jež je konurbace měst na pobřeží Baltského moře. Urbanistický komplex je nejen nejdůležitějším hospodářským, školským a kulturním centrem, ale rovněž je jedním z nejoblíbenějších turistických destinací. Mezi nejhezčí místa v Polsku u moře patří Łeba, jež nabízí písečné pláže s dunami, plážové městečko na poloostrově Hel, město Świnoujście, které má nejkrásnější pláže v Polsku, poklidné turistické letovisko Kołobrzeg nebo třeba méně známá Jurata s nádhernou pláží.

Nejkrásnější pláže v Polsku:

  • Mierzeja Helska (Helská kosa),
  • Jastrzębia Góra,
  • Sopoty,
  • Łeba,
  • Jarosławiec,
  • Świnoujście (Ústí nad Svinou),
  • Gdynia (Gdyně),
  • Jurata,
  • Ustka,
  • Kołobrzeg (Kolobřeh).

Kam na dovolenou v Polsku?

Nádherné písečné pláže s mořem na koupání můžete najít od resortu mnohem blíže oproti Řecku či Chorvatsku. Představujeme vám ty nejkrásnější pláže v Polsku, které stojí za návštěvu.

kam na dovolenou v polsku

1. Helská kosa

Helská kosa je nejsevernější poloostrov v Polsku, který nabízí návštěvníkům nádhernou nekonečnou pláž a možnost pozorování tuleňů. Hel je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat úchvatné pobřeží Baltského moře. Pokud hledáte jedno z nejkrásnějších míst u baltského moře, Helská kosa a poloostrov Hel by neměly chybět na vašem seznamu. Hel je také oblíbeným místem cyklistů, můžete si ji na kole krásně a po úplné rovině projet celou, ale je třeba počítat s tím, že tady dost fouká.

2. Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra je oblíbenou destinací doslova kousíček od začátku poloostrova Hel. Město se nachází na útesu, podél kterého vede pěší stezka s vyhlídkami. Umožňuje tak vychutnat si nádherný výhled na moře a nejkrásnější pohledy na západy slunce. Pláž je dlouhá a písečná, takhle na jaře ideální na procházky nebo piknik.

3. Sopoty

Jemný písek podél celého města Sopoty je skvělé místo na dovolenou. Malé polské město se nachází na pobřeží Baltského moře mezi Gdaňskem a Gdyní. Celou pláž pokrývá jemný písek. Na oblázky, kamínky nebo hrubý písek tu narazíte skutečně jen zřídka. Pláž se táhne podél celého města. I přes svou velkou rozlohu je pravidelně čištěna a udržována. Najdete tu také přírodní stín pod korunami stromů, kde si můžete v létě odpočinout. Společnost vám tu bude dělat velké množství vodních ptáků, kteří jsou velmi kamarádští. Z pláže vedou dlouhá mola, k vidění jsou zde malebné dřevěné přístavy. Koupat se dá prakticky kdekoliv. Moře je v blízkosti pláže mělké.

4. Łeba

Łeba je jedním z nejhezčích míst v Polsku u moře. Jeho hlavní turistickou atrakcí jsou písečné duny a Národní park Słowiński. Písečné duny u Łeby jsou opravdu kouzelným místem. Jejich bílé a jemné písky se zdají být nekonečné a vytvářejí nádherné obrazce pod vlivem větru a vody. Nabízí mnoho volnočasových aktivit a vyžití pro rodiny s dětmi.

Jedna část pláže poskytuje možnost navštěvovat kavárny, obchody a provozovat vodní sporty. Pro návštěvníky hledající soukromí a klid je zde část pláže vyhrazená pro odpočinek. No a třetí sekce patří dětem. Tam je čeká zábava v podobě atrakcí, trampolín a volejbalového hřiště. V přímé blízkosti pláže je voda teplá, dál chladná. Jsou zde často vlny a vítr, což jsou ideální podmínky pro windsurfing.

dovolena u more

5. Jarosławiec

Pláž v Jarosławci bývá přirovnávána k plážím v Dubaji a jejich speciální strukturou výztuh schopných odolat ničivým silám mořských vln k umělým plážím v Nizozemsku. Co se týče rozlohy, není pláž horší než letoviska ve Spojených arabských emirátech. Pokud se chcete přesvědčit na vlastní oči, musíte Jarosławiec navštívit.

6. Świnoujście

Město Świnoujście se nachází na severozápadním pobřeží Baltského moře na hranicích s Německem. Nachází se zde wellness a rekreační park. Oblast v sanatoriu je v blízkosti pláže, stejně jako restaurace, výstavy a další turisticky zajímavé objekty. Široká pláž vás okouzlí zlatým pískem, čistotou a pohodlím. Patří mezi největší pláže Polska. Koupání si užijete nejvíc v letních měsících, kdy voda v moři dosahuje cca 23 °C. Často zde fouká silný vítr a dělají se vysoké vlny. Proto hodně návštěvníků využívá blízkosti německého města Basin, kde se nalézá aquapark a dá se do něj pohodlně dojít pěšky nebo dojet na půjčeném kole.

7. Gdyně

V Gdyni se určitě zajděte podívat na pláž podél Baltského moře. Nejkrásnější je pobřežní jižní oblast Orlovo. Je plné malebných panoramat, krásné přírody včetně chráněných rostlin. Turistickými lákadly jsou přírodní atrakce, kterým je útes a turistické trasy podél pláže nebo lesem. Pláž je zde písečná, útulná a čistá. Na rozdíl od pláže v centru Gdyně tu nebývá plno lidí. Využít můžete také procházkové molo. Na bezpečnost tu dbá záchrana. Vlny na moři zde bývají střední, i při slunečném počasí tu často fouká vítr.

8. Jurata

Město Jurata není pro turisty příliš známé, přesto vás zde čeká nádherná pláž, báječná voda a úžasná dovolená. Pláž se nalézá v severní části. Od hlavní silnice ji odděluje les. Jsou zde také hotely a penziony. Pláž je písečná, písek má žlutobílou barvu, zdálky vypadá špinavě šedý. Pláž je pravidelně udržovaná a čištěná. Na koupání v moři je ideální využít letní sezónu. Pláž Jurata slibuje jednoduchou příjemnou plážovou dovolenou, na které si skvěle odpočinete. Silný vítr se zde vyskytuje jen ojediněle, takže nehrozí velké vlny.

dovolena v polsku

9. Ustka

Mezi další nejlepší pláže v Polsku patří pláž v malém polském městě Ustka. Má mnoho pláží a užijete si zde báječnou rekreaci. Těšit se zde můžete na čistou pláž daleko od hlavních silnic obklopená přírodou a lesy. Písek tu má jasně šedou až rezavě žlutou barvu. Místy najdete velká zrnka písku, ale jinak je písek jemný a přímo vyzývá k chůzi bez bot. K moři se dostanete z jakéhokoliv místa ve městě. Kde jsou velká stoupání, jsou nainstalované schody nebo sjezdy. Záchrany hlídají bezpečnost návštěvníků z pláže i z vody.

10. Kołobrzeg

Pláže v největším středisku Baltského pobřeží se po letech revitalizace staly chloubou Polska. Široké a čisté písčité pláže, které obklopuje spousta turistických atrakcí, každý rok přitahují více a více turistů.

Nejmalebnější část s vysokým širokým dunovým náspem se nachází na západní straně ústí řeky Parsęta směrem na Grzybowo. Podél centrální pláže, mezi 200 metrů dlouhým molem a majákem, se nachází okouzlující bulvár Jana Szymańského se slavným polským pomníkem manželství s mořem. Na východ od mola, podél lázeňského parku až k amfiteátru, vede Promenada Wydmowa – jedna z nejdelších a nejkrásnějších pěších stezek u Baltského pobřeží.

Pokud se vydáte do Polska autem, nezapomeňte na povinnou výbavu auta pro rok 2024.