Kam v zimě za teplem: Utečte před zimou na vyhřátou pláž

Kam v zimě za teplem: Utečte před zimou na vyhřátou pláž

Každým dalším rokem roste počet lidí, kteří rádi tráví zimní měsíce v zahraničí, kde je teplo, a nejlépe u moře. Místo kabátů, lyžování a sněhuláků raději zvolí plavky, opalování a surfovací prkna. Vytraťte se ještě před tím, než začne ta pořádná zima a ohřejte se na dovolené u moře. Tak co, budete i vy jedni z těch, kteří letos v zimě uletí do teplých krajin?
Inspirujte se našimi báječnými tipy, jak a kde prožít zimu v teple. Poradíme vám, kam se v zimě podívat za teplem, aby vaše zimní dovolená u moře byla pro vás tím nejkrásnějším zážitkem.

Zimní dovolená u moře

Zima je za rohem, ale pomalu začíná ukazovat svou mrazivou tvář. Ty největší mrazy nás však čekají až za pár týdnů. A potom v lednu, taky v únoru a ještě určitě v březnu. Několik měsíců v kuse jsou dny plné monotónní rutiny. Venku klouže, pořád se chumelí, všude je mokro. Líbí se vám tahle představa? Že ne? Nebojte, nejste sami. Proto jsme pro všechny z vás, kteří dávají přednost trávit vánoční svátky u moře, připravili tipy, kam v zimě k moři.

Zimní dovolená v zahraničí, kde je teplo i po celý rok, se stává oblíbenou volbou pro čím dál víc Čechů. Zimní dovolená na vyhřátých plážích se stala symbolem odpočinku a regenerace, kdy se pod slunečními paprsky a u zvuku vln můžete na chvíli zastavit a vymanit z chladného sevření každodenní reality. Jestli hledáte odpočinek od mrazivého počasí a potřebujete načerpat energii na další období, vydejte se s námi na virtuální cestu za teplem. Na výběr je nespočet zemí, kde právě začíná letní sezona.

Kam v zimě za teplem?

Komu vyhovují teploty jako u nás na jaře, ten nebude muset cestovat tak daleko. Pokud však toužíte po vysokých teplotách, znamená to velkou vzdálenost a také vysoké náklady. Naštěstí existuje spoustu nabídek, které jsou last minute či dokonce super last minute. Taková last minute dovolená vám pomůže dosáhnout na přijatelné ceny, které nezruinují vaše úspory.

Kam v zimě k moři? Jak vybrat nejlepší destinace na dovolenou?

  1. Určete si priority: Preferujete klidnou pláž pro relaxaci, dobrodružství v džungli nebo kulturní a gurmánské zážitky? Dáváte přednost místům turisty oblíbených a ověřených, nebo jste ochotni vydat se do neprobádaných končin, kde zažijete soukromí a romantiku?
  2. Berte ohled na klima: Nenechte to náhodě a raději si ověřte z více zdrojů, jak vypadá typické počasí v cílové destinaci v těch měsících, ve kterých máte v plánu dovolenou uskutečnit. Některé země nabízí příjemné teplo a koupání ve vyhřátém moři, ale zkazit vám to může období dešťů.
  3. Stanovte se budget: Nastavte si rozpočet a hledejte destinace, které odpovídají vašim finančním možnostem. Levné zpáteční letenky zní lákavě, ale když vás místní ceny a ubytování vyjde třikrát dráž, udělá vám to díru do kapes.

Nejlepší vánoční destinace

Egypt

Výhodné vánoční all inclusive lenošení už za 4 hodiny

Egypt je pro vánoční dovolenou u moře doslova stvořený. Přestože tam z ČR doletíte za pouhé 4 hodiny, můžete se v lednu těšit na teploty vzduchu v průměru 22-27 °C a moře vyhřáté na příjemných 24 °C. Kromě krásného počasí a sluníčka vás v Egyptě čekají hotely s bohatým programem all inclusive, takže letos nebudete muset shánět vánočního kapra, péct cukroví ani nakupovat na svátky v přelidněných supermarketech. Jen si odpočinete na krásných egyptských plážích a necháte se obsluhovat. A pokud by vám přece jen chyběl pohyb, můžete se potápět u korálových útesů, vyrazit do pouště nebo za zajímavými památkami z dob faraonů. Dokážete si představit hezčí Vánoce u moře? Navíc za velmi výhodnou cenu!

Kanárské ostrovy

Vánoční trhy a betlémy v teple

Vánoce u moře v teple, ale přesto v podobné atmosféře a především v podobné kultuře jako u nás – to slibují Kanárské ostrovy. Na ostrovech věčného jara si i během prosince užijete slunce, příznivé teploty kolem 23 °C, otužilci případně i koupání v moři vyhřátém stále ještě na zhruba 20 °C a tradiční vánoční zvyky. Ptáte-li se, kam cestovat na Vánoce po Evropě, jsou právě Kanárské ostrovy skvělou volbou. Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro a spoustu dalších.

Kam v zime k mori

Zanzibar

Nejexotičtější Vánoce vašeho života

Dokážete si představit exotičtější vánoční svátky než na tropickém ostrově, kde se mísí africká, arabská, indická i evropská kultura a navíc zde můžete potkat tradičně oděné Masaje? Takové Vánoce jste ještě nezažili! Představte si navíc teploučké moře, odlivy, během kterých můžete kráčet stovky metrů po odkrytém mořském dně, a štědrovečerní večeři složenou z právě ulovených darů moře. Doporučíme vám hotel na Zanzibaru, kam letět na Vánoce, kde nechybí pěkná vánoční výzdoba a slavnostní menu.

Kapverdy

Pohodový advent u Atlantiku

Prosinec pod africkým sluncem a přesto v příjemných teplotách – takový konec roku si můžete užít na Kapverdských ostrovech. V prosinci se zde budete slunit v teplotách kolem 27 °C a koupat ve vodách Atlantiku, které v období Vánoc dosahují v průměru 26 °C. Až vás příjemná relaxace omrzí, můžete se vydat obdivovat zajímavou přírodu nebo vyzkoušet vodní sporty jako kitesurfing a windsurfing, pro které jsou právě Kapverdy ideální. Po dovolené se vrátíte domů plně odpočatí a bronzově opálení.

Dominikánská republika

Nejhezčí pláže a karibské drinky

Kam cestovat na Vánoce za nejkrásnějšími plážemi? No přece do Dominikánské republiky. Tato karibská destinace plná pláží jako vystřižených z katalogu, jedinečné exotické přírody a usměvavých Dominikánců je tím pravým ořechovým na vánoční dovolenou, pokud vás lákají teploty kolem 28 °C, zajímavé výlety k památkám či do národních parků a pohodová atmosféra s příchutí karibského rumu. Dáme vám tip na fajn hotel na vánoční pobyt v tropické Dominikáně, do které se dostanete z Prahy přímým letem.

Emiráty

Vánoce ve světě divů a zázraků

Nejmodernější architektura, nejvyšší mrakodrapy světa, umělé ostrovy, obří zábavní parky a nejrozlehlejší nákupní galerie, kde obstaráte každý vánoční dárek, který si jen dokážete představit. Vánoce v Dubaji či jakémkoliv jiném z arabských emirátů se vám vryjí do paměti jako neskutečný zážitek. Představte si velkolepou výzdobu nejdražších hotelů světa a relax na pláži, z něhož si můžete odskočit zalyžovat do krytého lyžařského areálu Ski Dubai. Hned vám bude jasné, že takové Vánoce zažijete na jediném místě na světě.

Katar

Nejluxusnější Vánoce v Perském zálivu

Katar, původně země rybářů a lovců perel, je dnes díky černému bohatství jednou z nejbohatších zemí světa. A bohaté mohou být i vaše Vánoce v Kataru. Čekají vás zde nádherné pláže, potápění u korálových útesů, zajímavá poušť, historická města s tradiční arabskou architekturou a hlavně Doha (Dauhá), katarská metropole, které se přezdívá „druhá Dubaj“. Je plná luxusních hotelů, mrakodrapů a velkolepých obchodních center, kde pořídíte každý vánoční dárek, který si jen představíte. I přes to, že je Katar luxusní destinací, nejsou ceny vánočních pobytů nijak závratné.