Restaurace s dětským koutkem Praha: 6 tipů, kde se děti zabaví

Restaurace s dětským koutkem Praha: 6 tipů, kde se děti zabaví

Hledáte kavárnu nebo restauraci, kde se dobře najíte, a vaše ratolesti se nebudou po pár minutách nudit? Chcete si dopřát příjemné chvilky s rodinou? Pak jste na správném místě! Přinášíme vám seznam 6 míst, kam s dětmi do restaurace v Praze, ze kterého si každý si vybere to své. Tak kam se vydáte?

Kam s dětmi do restaurace v Praze?

Hlavní město každoročně navštěvují miliony turistů. Milovníci historie si mohou dosyta užívat krásy historického centra, kulturní nadšenci návštěvu v některém z pražských muzeí. Na své si přijdou i gastro nadšenci, kteří mají děti. Podívejte se, které restaurace s dětským koutkem Praha nabízí, a vyberte si tu svoji nejoblíbenější.

1. Food Lab

Adresa: Haštalská 749/4, Praha 1

Restaurace spojuje tradici a ducha minulosti s kreativitou a moderním designem. Od pestré nabídky jídla, atmosféru spojující pohodlí a moderní design, přes širokou nabídku nejlepších vín až po prvotřídní servis. Každý detail je pečlivě utkaný do unikátního zážitku, který vás ponechá bez dechu. Food Lab je skvělá restaurace s dětským koutkem Praha, kde se děti zabaví v každém věku, zatímco vy si užijete výborné jídlo. Food Lab nabízí nadstandardně vybavenou dětskou zónu, na kterou dohlíží chůvy na hlídání. V dětské zóně naleznete herní místnost pro videohry, lezecké stěny, Jungle Gym místnost, stolní hry, dětské domečky nebo kino.

2. Restaurace Bruxx a Vinohradský parlament

Adresa: Náměstí Míru 9, Praha 2

Tyto restaurace spolu sousedí a sdílí jeden velký a dobře vybavený dětský koutek. Staly se z nich oblíbené rodinné podniky. Je to patrné především o víkendu, kdy jsou restaurace hodně vytížené. Velkým plus je poloha přímo u výstupu z metra na Náměstí Míru v Národním domě a původní, architektonicky zajímavý interiér s vysokými stropy.

Výtečná kuchyně za přijatelné ceny, taková je restaurace Vinohradský parlament. Moderně zařízená, prostorná restaurace je vybavená velkou uzavřenou hernou. V dětském koutku jsou prolézačky, vybavená kuchyňka na hraní i s malým výčepem (bez piva) a také Playstation. O mladší děti se postarají chůvy, hlídání funguje o víkendu. Zatímco si užíváte výtečnou kuchyni, můžete sledovat dění v herně na svém mobilním telefonu přes speciální aplikaci.

3. Carpe Diem Flora s bazénem pro kojence

Adresa: Jičínská 4, Praha 3 – Flora

Restaurace s dětským koutkem Praha Carpe Diem se nachází kousek od metra Flora. Restaurace nabízí rozmanitý prostor, který přes den funguje jako příjemná kavárna s dětským koutkem a ve večerních hodinách se mění na pódium pro kapely. Dětský koutek v kavárně je vybaven mnoha hračkami, houpadlem, skluzavkou. Pro větší děti jsou k dispozici společenské hry a knížky. Součástí kavárny je i galerie, kterou každý měsíc obměňují, takže si rodiče mohou během toho, co si děti hrají, i prohlédnout trochu umění. Vedle kavárny se rovněž nachází bazén, ve kterém nabízí plavecký klub Vydrýsek jak výuku plavání pro novorozence, kojence a batolata, tak kurzy plavání pro děti a mládež, kurzy pro žáky mateřských škol a speciálních škol. Je tedy možné spojit plavání s dětmi a pobyt v kavárně s dětským koutkem.

Restaurace s dětským koutkem Praha

4. Koala Café

Adresa: Dolnoměcholupská 17, Praha 10

Nespornou výhodou tohoto dětského centra, které má koncept zábavního parku, je jeho velikost. Dětská zóna čítá 700 m2, na kterých najdete bludiště se skluzavkami a tobogány, balonkové bazénky, dráhu pro šlapací káry a odrážedla. Pro batolata je vyhrazen dětský koutek s malou skluzavkou, pěnovými kostkami a dalšími atrakcemi pro jejich věk. Rodiče mohou relaxovat v kavárně s nabídkou sladkého pečiva a čerstvě pražené kávy. Na děti při tom vidí a jsou s nimi v kontaktu. Nechybí zde zázemí s mikrovlnkami, přebalovacími pulty a nočníky.

5. Hotel Juliš

Adresa: Václavské náměstí 22, Praha 1

Hotel Juliš se nachází přímo v centru Prahy na Václavském náměstí. Kupodivu se jedná o velmi klidné místo pro dětské aktivity a relax pro rodiče. Do Hotelu Juliš můžete chodit s dětmi na plavání nebo do kavárny s hernou. Ti, co chodí plavat, mají dokonce hernu zdarma. Jedinečný je výhled z osmého patra na celé Václavské náměstí, Petřín a ostatní panorama Prahy. Nabídka občerstvení je standardní a ničím extra nezaujme, ale vybere si každý. Můžete zde uspořádat narozeninovou oslavu a občerstvení vám po dohodě připraví.

6. Cafe & Bistro Pointa

Adresa: Na Valech 2, Praha 6

Cafe Pointa je rodinné bistro na Letné, které nabízí nejen dobrou kávu a dezerty, ale také polední menu, které je vždy připravené v souladu se sezónou, proto si zde můžete užít lokální suroviny. Pro děti je zde k dispozici velký dětský koutek, přebalovací kout i speciální dětské židličky na sezení. Bistro se nachází kousek od zastávky Hradčanská. Každý týden si můžete pochutnat na novém týdenním menu. Nechybí zde ani snídaňové klasiky v podobě míchaných vajíček, anglické snídaně nebo i lehčí varianty v podobě fit snídaně. Vybere si zde opravdu každý!