Nejlepší sushi restaurace v Česku: Kam stojí za to zajít?

Nejlepší sushi restaurace v Česku: Kam stojí za to zajít?

Česká gastronomie je známá svou bohatou kulturní směsicí. Jednou z nejoblíbenějších exotických chutí, která zaujala mnoho milovníků dobrého jídla a zážitků s tím spojených, je sushi. Připravte se na objevování nových chutí, eleganci servírování a výjimečné prostředí, které zdůrazňuje nejen kvalitu sushi, ale také vášeň skrývající se za gastronomickým uměním. Vstupte s námi do světa, kde každý kousek sushi je malým uměleckým dílem, a kde každá restaurace má svůj jedinečný příběh k vyprávění.

Sushi

Sushi je snad nejznámějším jídlem Země vycházejícího slunce. Tento tradiční pokrm však opustil hranice Japonska už před mnoha dekádami a znají ho lidé po celém světě – i v České republice.

Sushi (寿司) v doslovném překladu znamená „kyselá chuť“. Je to symbióza mezi vařenou rýží ještě za tepla smíchanou s omáčkou sušinoko, tvořenou rýžovým octem, solí a cukrem, mořskou řasou nori a dalšími surovinami. Nejčastěji se můžete setkat se syrovou rybou, jako je například tuňák či losos. Oblíbené jsou však i další mořské plody. Bývají doplněny čerstvou zeleninou, avokádem a dalšími ingrediencemi. V kreativitě při přípravě sushi se však meze nekladou.

Running sushi je populární forma, jak ochutnat tento japonský pokrm. Sushi na malých talířcích, spolu s mnoha dalšími, nejen japonskými pokrmy, kolem hostů jezdí na běžícím páse a každý si může vzít to, na co má chuť. Trend running sushi restaurací ovládl i Česko.

Jak to chodí v running sushi?

V running sushi restauraci to chodí tak, že kolem vás a ostatních stolů jezdí běžící pás, na kterém se vozí talířky se sushi a dalšími delikatesami. Nemusíte svůj čas trávit nepříjemným čekáním, až k vám přijde obsluha, nebo až vám šéfkuchař připraví jídlo. Jednoduše se stačí natáhnout pro talířek či misku, na který jste dostali chuť, a vzít si ho na stůl.

Running sushi restaurace fungují na principu All you can eat stolování. To znamená, že ihned po příchodu se usadíte a zaplatíte částku uvedenou na lístku. Tato částka až do vašeho odchodu zůstane stejná (ledaže si objednáte nápoje), a to bez ohledu na to, kolik jste v sushi restauraci strávili času, nebo kolik po sobě zanecháte prázdných talířků.

nejlepší running sushi praha

Sushi restaurace

Pro ty, kteří hledají autentický zážitek s dokonalým spojením chutí a kvality, jsme vybrali několik nejlepších sushi restaurací v Česku. Vyzkoušejte a zhodnoťte sami, která sushi restaurace opravdu stojí za to!

SUSHI UMI

Kam jít v Praze na sushi? No přece do restaurace Sushi Umi! Při vstupu do sushi restaurace v Praze se ocitnete v prostředí, kde se setkává tradiční japonská elegance s moderním stylem. Šéfkuchař přináší mistrovské řemeslo k životu díky čerstvým surovinám a nápadité prezentaci.

YAMI SUSHI HOUSE

Sushi house Praha ocení všichni, kteří zbožňují sushi nejen jako pokrm, ale i jako umění. Sushi restaurace nabízí možnost zarezervovat si místa přímo u baru, kde šéfkuchař připravuje tradiční sushi a jiné japonské speciality a vy se mu můžete dívat pod ruce. Je to skvělá restaurace, kam jít v Praze na sushi.

running sushi

MIYABI

Nejlepší running sushi Praha nabízí ve své restauraci Miyabi. Po vstupu do restaurace budete mít pocit, jako byste vstoupili na japonskou půdu. V sushi Praha zažijete tradiční rákosové rohože tatami a vychutnáte si mimo sushi i posvátný čajový obřad sadó.

SAKURA SUSHI

Brněnská Sakura Sushi představuje skvostný mix tradičních japonských metod s invencí moderní kuchyně. Nabídka sushi Brno se může pyšnit nejen klasickým sushi, ale také originálními kreacemi, které potěší každého, kdo touží po objevování chutí.

sushi brno

KOISHI

Na sushi Brno si určitě zajděte do restaurace Koishi, která se pyšní prvenstvím v příčku nejlepších restaurací roku. Nadstandardně kvalitní potraviny, vytříbená chuť a zážitková kuchyně, to vše v naleznete v krásném interiéru s prvotřídní obsluhou v sushi restaurace Koishi Brno.

MIOMI SUSHI

Miomi Sushi restaurace Olomouc se pyšní vynikající kvalitou surovin, jedinečným designem interiéru a hlavně obrovskou nabídkou tradičního japonského sushi. Každý kousek sushi ze sushi Olomouc je jako umělecké dílo.

sushi praha

RUNNING SUSHI KYOTO

A jak funguje running sushi Liberec? Usaďte se v blízkosti running sushi pásu a vybírejte z rozmanité nabídky dobrot, které kolem vás jezdí! Running Sushi Kyoto nabízí kromě sushi také další japonské speciality, ale i smažené pochutiny a sladké dobroty. Running Sushi restaurace Liberec je nevšedním zážitkem, který si užijí i děti.

RUNNING SUSHI WANG

Jihlavské running Sushi Wang je místem, kde v moderním prostředí zažijete tradici japonského umění. Na běžícím pásu kolem vás krouží sushi, které připravuje zdejší sushi mistr. Sushi restaurace Jihlava City Park nabízí řadu dalších delikates, na kterých si pochutnají i ti nejmenší strávníci. Jak funguje running sushi Jihlava? Po příchodu zaplatíte cenu, která se nezvýší ani po tom, co sníte padesát talířků! Pohodlně se usaďte a snězte, co sníte.

Pokud byste chtěli spojit jídlo s uměním, máme pro vás skvělé tipy na zážitkovou gastronomii.