6 tipů na kemp pro rodiny s dětmi: Tady se děti snadno zabaví

6 tipů na kemp pro rodiny s dětmi: Tady se děti snadno zabaví

Jako každý rok i letos zájem o kempování opět roste. Pro některé rodiny je kempování oblíbenou každoroční záležitostí a vědí, který kemp pro rodiny s dětmi vybrat. Pokud patříte mezi ty, kteří (znovu) objevili nadšení do kempování a v létě se s dětmi chystáte na ryzí českou na dovolenou po České republice a rozhodli jste se pro kempování? Především v případě menších ratolestí není jednoduché vybrat ten nejlepší kemp pro děti. V tuzemsku jsou jich stovky, ale jak zvolit ten, který splní všechny vaše požadavky? Přinášíme pro vás 6 tipů na nejlepší kemp pro rodiny s dětmi.

nejlepsi kemp pro deti

Kempování s dětmi

Ve článku věnovaném na téma Kemp roku 2023 jsme vám představili nejpopulárnější české kempy. Hlasující vybírali z více než šestnácti set rekreačních areálů v České republice i na Slovensku.

Absolutním vítězem ankety Kemp roku 2023 se stal Autocamp Sedmihorky v Libereckém kraji. Autocamp v Českém ráji sesadil z pomyslného trůnu Camping Rožnov ve Zlínském kraji, který se prvenstvím pyšnil několik let po sobě. Tentokrát se umístil na třetím místě. Druhou příčku obsadil Nový kemp Riviéra Zbečno v CHKO Křivoklátsko ve Středočeském kraji. Ten si díky svému rapidnímu vzestupu odnesl i titul Skokan roku.

Nejlepší kemp pro rodiny s dětmi

Představujeme vám naše tipy, kde kempovat, aby si to užila celá rodina. Který z nich je podle vás nejlepší kemp pro děti?

Autocamp Sedmihorky

Na prvním místě se v anketě o nejoblíbenější kemp roku umístil populární Autocamp Sedmihorky v Českém ráji. Kemp roku 2023 si získal přízeň celkem 1 751 hlasujících. Kromě hlavního ocenění vyhrál ještě titul Nejlepší rodinný kemp a Nejlepší ekologický kemp. Díky spolupráci se střediskem ekologické výchovy Český ráj totiž pravidelně nabízí unikátní programy pro rodiny s dětmi, skupiny či školní výpravy. Autocamp Sedmihorky je tak v našem seznamu jednoznačně nejlepší kemp pro rodiny s dětmi.

Čistý a upravený čtyřhvězdičkový areál nabízí ubytování v luxusních chatách, mobilhomech, v malých chatkách, ve stanech s podsadou, v týpí nebo na karavanových a stanových loukách. S rodinou si užijete koupání v rybníku Bažantník, dětské hřiště, klubovny, spoustu sportovišť i pestrou nabídku volnočasových aktivit a programů, zaměřených především na rodiny s dětmi. Na recepci vám vydají povolenky na rybaření, hned za branou pak čeká Hruboskalské skalní město a interaktivní naučná stezka zaměřená na děti.

Kemp Letní den

Kemp Letní den nacházející se v Jihočeském kraji v lesích České Kanady byl v televizním pořadu rovněž označen za nejlepší kemp pro rodiny s dětmi. Rodinný kemp s moderním vybavením poskytuje bezpečné prostředí i pro ty nejmenší. Dětem a mládeži se o zábavu starají nadšení animátoři. Během horkých dnů si můžete užít osvěžující venkovní bazén s brouzdalištěm, přes den se občerstvit v domácí restauraci a večer zajít do letního kina.

Kemp nabízí obrovské plochu ke stanování, pro přívěsy, karavany a obytné vozy. Noci můžete strávit také v útulných chatkách, luxusních apartmánech nebo v prázdninovém domě. Na ploše kempu najdete dětské hřiště a trampolíny. Máte také možnost zapůjčit si kajak, kánoe či kola, využít nádherných cyklostezek a turistické stezek v okolí nebo sjet lanovou dráhu přes řeku.

Autokemp Merkur Pasohlávky

ATC Merkur se rozkládá na břehu horní Novomlýnské nádrže na Jižní Moravě. Jedná se o uzavřený areál se dvěma vodními lagunami. Součástí kempu jsou písčito-travnaté pláže s pozvolnými vstupy do vody, což ocení zejména rodiny s menšími dětmi anebo hůře pohyblivé osoby. Kemp se navíc nachází v těsné blízkosti Aqualandu Moravia.

Ubytovat se můžete v chatkách, bungalovech, stanech, apartmánech, obytných buňkách či týpí nebo boxech. V kempu najdete nespočet stánků a restaurací, agility hřiště, pláž vyhrazenou pro nudisty a naturisty, školu a půjčovnu windsurfingu, motorových člunů a šlapadel, letní kino, workoutové hřiště, vzduchové trampolíny, vodní skákadla, minigolf, paintballové a beachvolejbalové hřiště, dětské hřiště, tobogán a mnoho dalšího. Je to tak náš další favorit v seznamu nejlepší kemp pro rodiny s dětmi!

Kemp Lodín

Příjemný kemp jako stvořený pro pohodovou rodinnou dovolenou najdete nedaleko Hradce Králové v obci Lodín. Kemp Lodín v roce 2015 splnil kemp podmínky pro zařazení do projektu Hradecko dětem. Ubytovat se zde můžete v dřevěných chatkách, vlastních stanech nebo karavanech. Celý prostor kempu je oplocen a hlídán, oceníte přímé propojení s koupalištěm.

Koupaliště Lodín nabízí tři bazény – dětské brouzdaliště se skluzavkou, velký bazén s vířivkou a masážními sprchami a dojezdový bazén pro dvouproudovou skluzavku a tobogán. Oprávněně jej řadíme na přední příčky seznamu nejlepší kemp pro děti. Za vyzkoušení stojí adrenalinový aquaroller (běh po vodní hladině). Relaxovat můžete pod slunečníkem na rozlehlé travnaté ploše, nechybí občerstvení a hřiště na plážový volejbal. V kempu funguje půjčovna kol a ratolesti se vyřádí na dětském hřišti.

Kemp Popelíky Orlík

Menší rodinný kemp Popelíky Orlík se nachází přímo u vodní nádrže. Areál se nachází na malém poloostrově a nabízí poměrně dost soukromí. Zcela jistě se vám bude líbit písečná pláž s pozvolným vstupem do vody a nádhernými skalami.

Ubytovat se můžete ve stanu, nebo v dřevěných chatkách, ze kterých je úchvatný výhled na Orlickou přehradu. Můžete tam však zaparkovat i vlastní karavan. Přímo v kempu jsou dvě restaurace i občerstvení, ve stánku koupíte čerstvé pečivo a noviny, jsou tu i přístaviště parníků a půjčovna lodiček a šlapadel. Nechybí stolní tenis a sportovní multifunkční hřiště, na které vám zapůjčí síť – stejně tak jako míče nebo rakety.

nejlepsi kemp pro rodiny s detmi

Family Kemp Máchovo jezero

Romantika na druhou na břehu Máchova jezera! Celý areál rodinného kempu se rozprostírá v klidné zátoce pod vrchem Borný. Jde o příjemný kemp pod vzrostlými borovicemi, které poskytují spolu se sousedním rašeliništěm jedinečné mikroklima, které uvítáte především v horkých dnech. Nechybí soukromá písečná pláž s pozvolným vstupem do vody, čisté sociální zařízení, které je plně vybaveno i pro potřeby maminek s malými dětmi.

Děti se vyřádí nejen na hřištích, ale připraveny jsou i bojovky, workshopy, stolní hry, pétanque, kroket nebo animační programy. Dospělí ocení odpočinkové zóny, nabídku výletů, sdílenou knihovnu nebo třeba masáže. Zdejší bistro dbá na původ a kvalitu pokrmů a použitých surovin a podporuje především malé české výrobce. V kempu si můžete půjčit kolo, šlapadla, lodičky nebo člun, paddleboardy, katamarán nebo třeba šlapací buginy pro děti. Pro děti nechybí hřiště s prolézačkami, houpačkami, kolotoči, pískovištěm a trampolínou.