Češi milují Česko

Češi milují Česko

Mnohé možná překvapí, že téměř polovina Čechů tráví svou dovolenou nejraději právě v Tuzemsku. I když tedy spoustu z nás láká objevování nových zemí, dýchání mořského vzduchu a poznávání nových kultur, stále je tu velká skupina lidí, kteří nedají dopustit na krásy Česka.

Mezi nejoblíbenější cíle českých turistů v Česku patří hrady a zámky, stejně jako oblíbené tůry po krásách naší přírody a tuzemských horách.Obzvláště pro rodiny s dětmi jsou potom velkým lákadlem také místní koupaliště a přehrady, kde mohou strávit příjemný čas v horkých letních dnech.

Co se týče České republiky, největší zájem mají lidé o ubytování v jižních Čechách a na jižní Moravě. Nejoblíbenější kempy, hotely či chatové osady mají tak vyprodáno už dlouho před sezonou. Dávno tedy neplatí, že pouze dovolená v zahraničí by se měla řešit s velkým předstihem. Spousta lidí dělá tu chybu, že dovolenou v České repblice bere až jako druhou možnost nebo záchrannou variantu, kdyby dovolená v zahraničí nevyšla, a pak jsou nemile překvapeni, když zjistí, že měsíc před plánovanou dovolenou mají ubytovací zařízení v tuzemsku plně obsazeno. Ty nejznámější a nejoblíbenější kempy tak mohou mít plné kapacity na celé tři měsíce hlavní sezony už třeba v březnu, kdy spousta lidí o letní dovolené ještě ani nepřemýšlí.

V Jihočeském kraji se lidé nejraději navštěvují Český Krumlov, zámek v Hluboké nad Vltavou nebo třeba oblíbenou stezku mezi korunami stromů. Jižní Morava zase láká na romantické posezení ve vinných sklípcích s tím nejlepším českým vínem, na proslulý zámek Lednice nebo brněnskou zoologickou zahradu.

Co se týče dopravy do dovolenkové destinace, využívají Češi nejčastěji hodně často osobní automobilové dopravy. Na dovolenou tak podle průzkumů jede vlastním autem každý druhý Čech. Vzhledem k tomu, že dnes téměř každý hotel nabízí místa k zaparkování, je pro dovolenkáře jednodušší si množství věcí dovézt autem pohodlně od domovních dveří až ke vchodu hotelu, než se trmácet s taškami vlakem nebo autobusem a absolvovat cesty městskou hromadnou teplotou.