Do Drnholce na britskou whisky i moravské víno

Do Drnholce na britskou whisky i moravské víno

Miluji koberce s vysokým vlasem, tmavé židle se sametovými potahy, dřevěné obklady na zdech, staré obrazy, porcelán, lampičky a ozdobné předměty, které mají svou osobitou historii. Jste na tom také tak? Potom si nenechte ujít návštěvu jediného jihomoravského hotelu, který je zařízen v anglickém stylu. Najdete ho nedaleko od rakouských hranic, na náměstí městečka Drnholec. Určitě ho nepřehlédnete, je to krásná budova z roku 1775 s bílo růžovou fasádou.

V restauraci vám nabídnou jídelní lístek s tradiční českou a moravskou kuchyní, a také slanými bezmasými jídly a sladkými moučníky. Můžete také gastronomicky překročit kanál La Manche a objednat si nějakou britskou specialitu. Pokud vás okolnosti zavedou do Drnholce ve všední den, všimněte si také nabídky poledního menu. Jídlo můžete zapíjet pivem, ale protože jste ve vyhlášené vinařské oblasti, byl by hřích neochutnat některé z nabízených moravských vín. Místní Nové vinařství, jehož produkce na vinném lístku dominuje, se stalo vinařstvím roku 2018. Milovníci britské whisky si určitě sednou alespoň na chvíli na stylový bar. Když v krbu hoří oheň, ani se odsud nechce odejít. A také není důvod. Hotel Drnholec prošel za poslední rok mnoha stavebními úpravami, zrekonstruované jsou podle návrhu mladé brněnské architektky všechny pokoje v hlavní budově. Najdete v nich, stejně jako v restauraci, náměty, které vám připomenou velký západoevropský ostrovní stát. Kdo má rád absolutní soukromí, dá možná přednost jednomu z opravených pokojů s vlastním vchodem ve dvorním traktu.

V Drnholci se rozhodně budete mít na co dívat. Hned vedle hotelu je kostel Nejsvětější trojice, postavený podle projektu brněnského architekta Františka Antonína Grimma. Ten se podílel i na stavebních úpravách renesančního zámku Drnholec, který zvýšil o jedno poschodí. Když se půjdete projít a půjdete od hotelu po chodníku mírně do kopečka, dostanete se mezi samé vinné sklepy. Vždyť Drnholcem také vede 285 kilometrů dlouhá vinná stezka. Cyklisté sem přijíždějí už brzy zjara, hned jak se oteplí. Mohou navštívit místní sklepy, podívat se do kraje z místní rozhledny a také se odsud rozjet dál, do Rakouska. Třeba do nedalekých termálních lázní v Laa. Na recepci hotelu vám rádi poradí a prodají vstupenky.