Hotel v Českém Ráji

Hotel v Českém Ráji

V obci Malá Skála v okresu Jablonec nad Nisou najdete útulný hotel, který je vyhlášený svou výbornou kuchyní. Staročeské speciality tady vaří skupina nadšenců, která do konce roku 2016 působila v restauraci Boučkův statek.

Původní budova hotelu Skála byla postavena už v roce 1906. Za léta existence se v ní vystřídalo několik majitelů a provozovatelů, po roce 1948 tady bylo rekreační středisko ROH. V roce 2004 byl hotel zrekonstruován a přestavěn do současné podoby. Nyní je v něm 34 pokojů s 89 lůžky. Ubytovat se tady mohou jednotlivci, manželské páry, přátelé i větší skupinky osob, všichni si z nabídky vyberou. Pro větší rodiny nebo skupinky přátel jsou určeny čtyřlůžkové pokoje a apartmány.

Restaurace je otevřena nejen pro ubytované, ale i pro ty, kteří sem jen zavítají, aby ochutnali místní kuchyni, založenou na potravinách z místních farem a chovů. Vaří se hlavně klasická jídla pro milovníky masa, na jídelníčku jsou ale i ryby a zeleninové saláty. Na své si přijdou i ti, co milují sladké. Určitě si objednají kynuté borůvkové knedlíky, zmrzlinový pohár nebo kousek z nabídky domácích dortů.

Od prvního dubna do 16. prosince hotel nabízí v akcích pobytové balíčky pro seniory starší 60 let, pro rodiny a pro páry. Nástup je vždy v neděli a pobyty jsou na pět až sedm nocí s polopenzí. Hosté mají v ceně láhev výborného vína, kávu nebo čaj se zákuskem, a případně také masáž. Vzhledem k tomu, že je hotel velmi prostorný, hodí se pro pořádání větších akcí, svateb, rodinných oslav nebo i firemních teambuildingů. Ve spolupráci s outdoorovým centrem je vedení hotelu připraveno nachystat celý program na míru, vedený profesionálními instruktory. Přijet mohou i školy na školní výlety a exkurze. Pro nižší třídy personál kuchyně upraví menu, aby odpovídalo věku a chuti strávníků.

Okolí Malé Skály je velmi atraktivní, najdete tady památky jako například hrad Frýdštejn zčásti vysekaný do pískovcové skály, skalní hrad Pantheon s letohrádkem v podobě kaple, skalní město Drábovna z mladší doby kamenné ale i jiné zajímavosti, jako dílny na výrobu skla a bižuterie. Turistické boty lze vyměnit za kanoe nebo rafty, na kterých se dá sjet jeden z nejhezčích úseků Jizery, vhodný i pro začátečníky. Do Malé Skály si nutně nemusíte vozit sportovní vybavení, vše se dá na místě půjčit.