Na Lipně je co dělat v každém ročním období

Na Lipně je co dělat v každém ročním období

Prázdniny sice už skončily, ale pěkné počasí ještě chvíli vydrží. Je před námi babí léto a barevný podzim, kdy procházky přírodou získají kouzelnou atmosféru plnou pestrých barev a byla by škoda se začátkem školního roku zapomenout na všechny výlety. Prodloužené víkendy, státní svátky nebo jen slunečné dny si přímo říkají o to někam vyjet za dobrodružstvím a před zimou si ještě chvíli užít sluníčka a přírody. A kde může být krásněji než v národním parku Šumava, obklopeni hlubokými lesy a s výhledem na třpytivou hladinu Lipna. Místem, které nabízí vše, co může Šumava nabídnout je Přední Výtoň. Malá vesnička na břehu největší vodní nádrže v Česku nabízí nepřeberné možnosti příjemného ubytování a aktivit ze kterých nebudete vědět co si vybrat dříve.

V létě se nabízí koupání a vodní sporty, výlety lodí nebo odpočinek na pláži skoro jako u moře. Přímo kolem hotelů a penzionů procházejí turistické stezky, které vás zavedou do srdce Šumavy, ke zříceninám, rašeliništím i skalám. Můžete se vydat do korun stromů nebo se držet při zemi a objevovat skryté krásy dech beroucí přírody. Kousek od Výtoně se na nachází zřícenina Vítkova hrádku, odkud se otevírají malebné pohledy do krajiny. Turisty oblíbený je Schwarzenberský kanál, kde můžete několikrát v sezoně spatřit plavení dřeva.

Pokud jste spíše nadšenci pro zimní sporty a nemůžete se dočkat až skončí vysoké teploty a budete moct nazout lyže, pak i pro vás nabízí okolí Lipenské nádrže mnoho možností. Ski areál Lipno je široko daleko vyhlášený navíc ke hranicím je to coby kamenem dohodil a ve dvou blízkých rakouských lyžařských areálech si na své přijde každý. Šumavské turistické stezky se pod sněhem mění na ideální běžkařské tratě a přechod Šumavy se sněžnicemi je ta pravá aktivita pro pořádné dobrodruhy. A zážitku z bruslení na zamrzlém Lipně se žádné kluziště nemůže rovnat.