Ubytování glamping: Proč si ho zamilujete a kde ho zkusit?

Ubytování glamping: Proč si ho zamilujete a kde ho zkusit?

Relativně nový fenomén zažívá boom. Glamping přináší luxusní ubytování pro ty, kteří chtějí zůstat v bezprostředním kontaktu s přírodou, ale současně nechtějí přijít o své pohodlí a moderní vymoženosti dnešní doby. Dnes vám prozradíme, co je glamping a kde můžete ubytování glamping vyzkoušet. A zítra už si glamping ubytování budete rezervovat!

Co je to glamping?

Glamping je způsob ubytování, kdy se surová a krásná příroda snoubí s modernitou a luxusem. Je to možnost, jak trávit čas venku, ale současně v pohodlí a ve stylu. Glamping je výraz z angličtiny a je to složenina slov glamour/glamorous (půvab/okouzlující, okázalý) a camping (kempování). Kdo zjistí, co je glamping, už se nebude chtít vrátit zpět k tradičnímu ubytování. Budete jedni z nich?

Dejte zelenou glamping ubytování

Hledáte způsob, jak trávit více času venku, lépe poznat sami sebe a sžít se s přírodou, ale nechcete se vzdát komfortu, který máte doma? Nebo patříte k těm, kteří by bez pětihvězdičkového hotelu nedali ani ránu, ale chcete vyzkoušet něco unikátního? Glamping vám nabízí řešení.

Venkovní kempování, kde máte nepřetržitý přístup k pohodlí a luxusu. Glamping ubytování je neoddělitelně spjat s vášní k přírodě. Často zahrnuje pobyt v nepřístupných lesích, na odlehlých samotách nebo na nepřístupných vrcholcích skal s jedinečným výhledem. Je to moderní způsob, jak poznat krásy světa a ponořit se do místní kultury. Ubytování glamping umožňuje zažít ty nejúžasnější chvíle v unikátních světových destinacích.

Kde zažít glamping ubytování?

Popularita glamping ubytování neustále roste, posouvá se kupředu a nevykazuje žádné známky zpomalení. Po celém světě najdete destinace, z nichž každá nabízí jedinečné zážitky z ubytování glamping. Přemýšleli jste nad tím, jaké by bylo se probudit v luxusním hotelovém pokoji, podívat se z okna a spatřit místo betonových staveb nádhernou divočinu? Zvířata, lesy, vrcholky hor, jezera. Pokud už nechcete zůstat jen ve své fantazii, objevte společně s námi krásu glamping ubytování.

co je glamping

Paseca z projektu Glamping Pyskočely

Vyzkoušejte si maximální komfort v minimálním prostoru. Na pyskočelské Pasece zažijete oba extrémy současného světa – japonský zen a designový minimalismus. Obojí v překvapivé souhře.

Minimalistický domek zasazený v bujné zeleni malebné krajiny Posázaví vám dopřeje soukromí pro váš dlouho odkládaný odpočinek. Dopřejte si ho třeba na neuvěřitelně pohodlné posteli za zvuků praskajícího dřeva v kamnech. Paseca je prostor pro znovunalezení klidu a zastavení se.

Hotel Skyhome: Glamping Bubble

Ocitněte se pod oblohou plnou hvězd, ale přesto se nevzdávejte luxusu v podobě postele a měkoučké matrace. Zážitkový pobyt v průhledné kopuli Bubble hotelu Skyhome je perfektní romantika nejen k výročí. Zatímco večer budete mít za zády západ slunce, ráno vás probudí rozbřesk přímo před vámi. Nebojte, že by vám byla zima. Tohle ubytování nabízí vychytávku v podobě vyhřívané matrace.

Bublina: Glamping Vlastislav u Aše

Bublina se nachází uprostřed přírody, v dostatečné vzdálenosti od světelného smogu. Místo je vhodné pro každého, kdo chce zažít nevšední zážitek při usínání v Bublině, která vám umožní výhled do všech stran, kde budete spjatí s přírodou. A přes den naleznete na ploše 2000 m2 jak dětské, sportovní, campingové, tak relaxační vyžití pro celou rodinu.

Glamping Treehouse Česká Kanada

Udělejte si výlet do České Kanady a ubytujte se skoro na stromě. Je to opravdu zážitek, dokonce má tenhle stromový domeček i terásku, na které si ráno můžete vychutnat snídani! V blízkosti je spoustu zajímavých míst k výletování. Na místě je i gril. Z tohohle místa budou nadšené jak děti, tak i dospělí, je to totiž vážně dobrodružství.

Aranka z Glamping projektu Hide and Seek

Ubytujte se v domečku na kolečkách! Tenhle mobilní domek se loni umístil na první příčce na přehlídce Designblok a to je vážně něco. Součástí je postel, kuchyň, lednice i sprcha a toaleta. Můžete sem přijet až ve čtyřech lidech a užít si společný pobyt.

Šumavská maringotka: Glamping v Drslavicích

V ne zcela objevené části Šumavy, ve východním podhůří hory Boubín a téměř na samotě u lesa najdete zaparkovanou klasickou maringotku. Netradiční ubytování bylo upraveno pro pohodlí hostů tak, aby jim ke klidu a relaxaci nic nechybělo. Jediné, co vám tu bude dělat společnost, je nádherná příroda.

ubytovani glamping

Jak začít s glampingem?

Zaujalo vás ubytování glamping a rádi byste zjistili, jaké to je „na druhé straně“? V první řadě je třeba vytipovat vhodný pozemek, ideálně vlastní. Na glampingový stan sice nepotřebujete stavební povolení, ale nejmenší varianta glampingového stanu má v průměru 5 metrů. Je tedy nutné plochu správně změřit a vytyčit prostor.

Ideální je rovný, travnatý povrch v polostínu. Není vhodné, aby byl stan postaven na hustě zalesněné ploše. Pád větve nebo kmenu může výrazně ohrozit jeho obyvatele. Stejně tak není dobré postavit stan na přímém slunci. V letních horkých dnech by se mohl, i přes výborně vymyšlený systém průduchů, stát neobyvatelným.

Před stavbou je nutné promyslet, k jakým účelům bude glamping ubytování zařízení přesně složit. Bude v těsné blízkosti sociální zařízení, zdroj pitné vody a elektřina? Pokud ne, je možné dodat tyto zdroje ke glampingovému stanu? Je třeba přijít s řešením, jak navrhnout inženýrské sítě. Podesta je nejlepší základnou pro každý stan. Díky ní lze postavit glamping i na nerovné ploše, drží stan v suchu a majitel díky ní získá ideální podklad pro umístění mobiliáře.