Léto je dobou kultury

Léto je dobou kultury

Léto je nejen dobou kdy nejvíce cestujeme, užíváme si volného času relaxací u vody nebo máme nejvíc možností sportovat. V letních měsících máme všeobecně mnohem více volného času a volný čas a kultura neodmyslitelně patří k sobě. V každém městě, ale i vesnici se rozezní tony hudby, divadla se konají pod širým nebem a teplé večery patří letním kinům.  Celková pohodovější atmosféra přímo láká k návštěvě nějaké kulturní akce a že je opravdu z čeho si vybírat. Velké festivaly všech hudebních žánrů konané po celé republice, tradiční krojované hody a další události lidové kultury, koncerty a divadla v ulicích měst, ale i kavárenská kultura kdy posezení na zahrádce u ledové kávy s poslechem místní kapely a povídání si s přáteli může být událost.

Děti si v létě užívají na táborech a dospělí mají alespoň chvíli volno věnovat se svým zájmům, někam si vyrazit a užít si čas bez dítek. V Lipníku nad Bečvou se tak mohou vypravit na některý z koncertů, do letního kina nebo posedět v kavárně Konírně a spojit to s návštěvou galerie. Místní Svatojakubské hody jsou událostí, kam se sjíždějí lidé z dalekého okolí, a kromě hodové zábavy přinesou mnoho koncertů nejen místních kapel ale i představení pro děti a budou zpřístupněny mnohé jindy nedostupné památky.

Proto využijte léto nejen ke sportování a válení se u vody a pokud nevíte coby, zúčastněte se nějaké kulturní akce. I při cestování po naší zemi se vyplatí podívat se, jaké události se právě konají v místě kam se chystáte, můžete tak zažít mnoho tradičních lidových akcí, slavností ale i koncertů, na které by vás jinak nenapadlo jít. A pokud nejste velcí fandové kultury, lákadlem by pro vás mohlo být, že téměř vždy jsou tyto akce spojené s dobrým jídlem, pitím a přátelskou atmosférou.