Pro ženy jsou důležité zdroje a pro muže vzhled

Pro ženy jsou důležité zdroje a pro muže vzhled

Ženy jsou parádnice prakticky od nepaměti. Nicméně i když dámská móda a obchody s oblečením pro ženy stále vedou, můžeme dnes více než kdy dříve pozorovat také muže, kteří si na svém vzhledu dávají poměrně hodně záležet. Zatímco dříve platilo, že mužům stačí jedny kalhoty a jedno tričko a ženám nestačí ani oblečením přeplněná skříň, dnes už tento fakt zejména mladá generace mužů začíná zpochybňovat. V nákupních centrech dnes docela běžně potkáváme dvojice či trojice mladých mužů, kteří společně nakupují oblečení.

Nicméně i když se dnes někteří muži o módu zajímají více než dřív, stále zde existuje velké zastoupení mužů, kteří módu za důležitou součást života ani v nejmenším nepovažují. Navíc slovo „móda“ v sobě v určitém pojetí nese mnohem víc než jen stylové kousky oblečení a doplňky, ale také jakýsi celkový výraz člověka.

 

Bylo to tak dříve a je to tak i dnes – módě vládnou ženy. Spousta lidí si klade otázku, proč je pro ženy tak důležité, jak vypadají a především, jestli to dělají pro sebe nebo pro okolí. Někteří si myslí, že ženy utrácí velké peníze za oblečení, make – up, kadeřníka a jiné zkrášlující procedury především kvůli tomu, aby se mohly předvádět jedna před druhou, a že se jedná vlastně o soutěž mezi ženami. Tyto domněnky podporuje právě fakt, že mužům obecně na vzhledu příliš nezáleží a často se nechávají slyšet, že by se jim žena líbila i v pytli.

Na druhou stranu, když vidíme na ulici ošklivého muže s krásnou ženou, pozastavíme se nad tím rozhodně méně, než kdyby to bylo obráceně. Muže totiž obecně při výběru partnerky ovlivňuje její vzhled.

Zatímco pro muže je opravdu důležité, aby pro ně byla žena atraktivní a přitažlivá, ženy naopak u mužů hledají jistotu. Jsou to tedy mimo jiné právě zdroje, které ženy podvědomě, některé ženy i vědomě, při výběru mužů ovlivňují.

Neznamená to však, že by všechny ženy byly zlatokopky a muži chlípníci. Výzkumy dokazují, že jsou v nás tyto věci zkrátka zakódované už od nepaměti. Ženy si hledají muže se zdroji, aby se ujistily, že se partner dobře postará nejen o ně, ale také o jejich děti. Mužům zase ženin vzhled lecos napoví o její reprodukční kondici. Jestli má žena čistou pleť, bujné poprsí, širokou pánev a také úzký pas, který mimo jiné poskytuje jistotu, že dotyčná není těhotná s někým jiným.

Vzhledem k tomu, že tato nepsaná pravidla fungují tak nějak napříč časem, je přirozené, že se je podvědomě snažíme podporovat. Muži se snaží získat co nejlepší pracovní pozici s co nejlepším pracovním ohodnocením a ženy zase vytrvale pečují o svůj zevnějšek.