Ve víru tance a divokého rytmu

Ve víru tance a divokého rytmu

Dobře tancovat je krásná dovednost. A navíc je tancování i zdraví prospěšné, zábavné a atraktivní. Při svižném pohybu se děti a mladí lidé dostatečně vydovádí, najdou nové přátele a kamarády, naučí se dobře pohybovat a vnímat rytmus hudby. Když se jim bude dařit, také se možná podívají na různé soutěže a soustředění. A když ne, zůstane jim tanec jako krásná záliba a budou hvězdami každé taneční zábavy.

Tanečních škol je v České republice řada, soustřeďují se ale hlavně do větších měst. Jednou z nich je taneční klub Akcent Ostrava. Byl založen už v roce 1991 jakou soubor zájmové umělecké činnosti na středním odborném učilišti. V roce 1995 si taneční škola pronajala původně využívané prostory a získala právní formu občanského sdružení.

A od kolika let se děti mohou do taneční školy hlásit? Zápis nových členů probíhá vždy na počátku školního roku, přibližně v polovině září. Zatančit si mohou všichni. Nejmladším tanečníkům jsou pouhé čtyři roky, další skupinka je ve věku do osmi let a začínající jsou ve věku od devíti do patnácti let. Ze začínajících se časem postupuje do pokročilých skupin. Talentovaní tanečníci, kteří pohybem a rytmem doslova žijí, mohou jít do tak zvaných výběrových kurzů a jezdí na soutěže II. ligy a Extra ligy.

Zájemci se mohou věnovat nejrůznějším tancům, klasickým Latino, Salsa, baletu nebo gymnastice, a také Show dance, Disco dance, Modern dance a Jazz dance. Menším dětem se věnují mladé trenérky, které mají za sebou řadu úspěchů na soutěžích i v taneční choreografii a zároveň mají k těm nejmenším relativně blízko. Pokročilejší tanečníky vedou zkušené trenérky, které mají na svém kontě tituly z mistrovství Evropy i světa a zasedají jako porotkyně v mezinárodních soutěžích.

Důkazem toho, že to trenérky se svými svěřenci umějí a mají vynikající výsledky, jsou ocenění z domova i ze zahraničí. V letošním roce se tanečníci z Akcentu například stali mistry České republiky ve Free Show, v loňském roce v Disco dance a Contemporary formace. V roce 2014 zazářili v italském Turíně v Disco dance formace a v kategorii juniorů vybojovali titul Mistři světa. Ten rok byl obzvlášť úspěšný, titul Mistři Evropy získali i v německém městě Riesa.