Za sportem v zimě i v létě

Za sportem v zimě i v létě

Správa účelových zařízení Český Těšín poskytuje občanům svého města možnost trávit volný čas ve třech atraktivních areálech.

V létě chodí děti i dospělí na koupaliště na Slezskou ulici, kde jsou dva nerezové bazény a dětské brouzdaliště. Děti milují skluzavku o čtyřech drahách a tobogán, sportovci oceňují skokanský můstek a ti, co chtějí jen relaxovat, si najdou v bazénu trysky s podvodními masážními proudy. Okolí bazénů je upravené, chodníčky jsou lemované keři a trávníkem. Areál má kapacitu téměř 2 900 návštěvníků, je pro ně připravené kvalitní zázemí jako převlékárny, toalety a bufet s občerstvením. Kdo si chce odpočinout, může se po plavání uložit na plastové lehátko, kdo protáhnout trochu jiné svaly než ve vodě, má možnost si zahrát stolní tenis, beach volejbal nebo badminton. A protože jdou provozovatelé areálu s dobou, je na celém koupališti bezplatné WIFI.

Další areál se nachází na Frýdecké ulici. Před sedmi lety prošel rekonstrukcí a nabízí hřiště na fotbal s umělým trávníkem a dvě hřiště, kde se dá hrát volejbal, nohejbal nebo jiné míčové hry. Atleti využívají velký tartanový běžecký ovál, prostor na skok daleký a vrh koulí. Hodně zájemců směřuje i na skatepark a lezeckou stěnu. Maminky mohou jít fandit svým partnerům na fotbalový zápas i s ratolestmi, které se rozhodně nebudou nudit na dětském hřišti s prolézačkami a houpačkami. Starší děti zase mohou jít na BMX dráhu nebo na ovály pro kolečkové brusle.

Před třemi lety byla dokončena rekonstrukce vnitřních prostor a střechy haly zimního stadionu. Na ledové ploše se v zimě bruslí a hraje hokej, v létě je pokryta umělým povrchem na fotbal, florbal, hokejbal nebo in-line hokej. Za ledovou plochou byla vybudována nová víceúčelová hala, která má široké využití po celý rok. Jsou zde tenisové kurty a hřiště na nohejbal a volejbal.

A dobrá zpráva pro obyvatele Českého Těšína nakonec – o vánočních prázdninách bude led pro veřejně bruslení denně přístupný, a to i na Štědrý den, na Silvestra a Nový rok.