Bezpečná cesta balíku

Bezpečná cesta balíku

Mnozí z vás možná znají známý americký animovaný seriál Futurama, pojednávající o dobrodružství vesmírné přepravní společnosti. V seriálu hlavní hrdinové ve své vesmírné lodi dodávají balíčky na nejroztodivnější planety a zažívají mnohá dobrodružství. V realitě sice ještě nejsme u doručování zásilek pomocí vesmírných lodí a celý proces dopravy zásilky probíhá jinak, než nám ukazují filmy. Avšak každá zásilka a balíček, než dorazí na místo určení si musí projít dlouhou cestou.

Naším hlavním hrdinou bude balíček, který dostala na starost přepravní společnost Fofr a budeme sledovat jeho cestu, od dveří našeho domu, až na místo určení. Takový balík přepravovaný touto společností, může mít hmotnost až 2000 kg a 3 m na délku. Vy nejdříve vyplníte něco jako “přihlášku” balíčku na cestu, kde určíte odkud kam pojede a jaké jsou jeho rozměry. Poté ho zabalíte podle návodu, nebo pokud jste v časové tísni, máte možnost nechat balíček zabalit. Balíček si ve vámi určeném čase vyzvedne přepravní společnost a označí ho čárkovým kódem, aby se po cestě neztratil.

První zastávka u přepravy balíků je v regionálním skladu, kde počká do 18. hodin, kdy se naplní kamion dalšími balíky a odtud putuje do centrálního překladiště. Tam skladníci podle čárkového kódu zjistí, kam balíček putuje a naloží ho na kamion jedoucí do místa určení. Naložený kamion opět zamíří do regionálního skladu, kde je balíček přeložen na dodávku, která ho doveze až k novému majiteli.

Pokud si přejete expresní přepravu zásilek, zvládne balík tuto cestu za pouhých 24 hodin. Společnost se specializuje i na přepravu křehkých nebo nebezpečných zásilek, a máte tak jistotu, že balík dorazí v pořádku. Zásilku vám přepraví jak po naší vlasti, tak i do zahraničí.