Nezapomeňte své auto důkladně připravit na zimu

Nezapomeňte své auto důkladně připravit na zimu

S pomalu ale jistě blížící se zimou si oblékáme kabáty, hledáme zimní boty, pijeme teplé čaje a všemožně se na nadcházející mrazy snažíme připravit. Na zimu bychom však neměli zapomenou důkladně nachystat ani naše miláčky se čtyřmi koly. Může nám to ušetřit mnoho trápení, kdy zůstaneme uvízlí někde v mrazech v nefunkčním autě, a hlavně důkladná příprava pomůže zabránit nehodám.

Nazout autu na zimu zimní pneumatiky s hlubším vzorkem je povinnost daná zákonem. Doba přezouvání gum se pomalu blíží, už od prvního listopadu mají řidiči povinnost jezdit na zimních kolech. Výměnu pneumatik se nevyplácí nechat na poslední chvíli, servisy bývají dlouho dopředu plné a na vy si mžete počkat. Lepší je výměnu pneumatik nechat na specializovaném pneuservise, kde se postarají o správné vyvážení kol a zmenší tak riziko nehody. Důležité je i zkontrolovat tlak v pneumatikách, podhuštěné ale i přehuštěné pneumatiky mají špatný vliv na bezpečnost jízdy.

Zima je pro vozidlo náročným obdobím, proto je dobré ho před namáhavou sezonou vzít na kontrolu do autoservisu. Za temných nočních večerů je více než kdy jindy třeba vidět a být viděn, proto je dobré zkontrolovat stav všech světel, náplní jako je stav brzdové kapaliny a oleje, prověřit, jak je na tom auto technicky, brzdy, tlumiče, klimatizace atd. Kontrola stavu autobaterie také není na škodu, v zimě trpí kvůli mrazům více a mít po ruce startovací kabely se hodí.

K další výbavě, která by v zimě neměla chybět v žádném voze samozřejmě patří škrabka na zamrzlé sklo, rukavice, ideálně smetáček, nemrznoucí kapalina a pokud víte, že se chystáte do hor, nepodceňte sněhové řetězy. Před zimou je vhodné vzít auto do myčky a pořádně navoskovat, méně tak bude docházet ke korozi. Nezapomeňte zkontrolovat i stěrače, které v zimě mají tendenci přimrzat.