Dobrá dovolená nemusí být jen u moře

Dobrá dovolená nemusí být jen u moře

Spousta lidí má pocit, že pokud si chtějí užít tu pravou letní dovolenou, musejí se vydat někam do zahraničí, nejlépe k moři. Pravdou ale je, že dovolená u moře nemusí být a není zárukou spokojenosti. Mnohdy se stane, že ubytování, které jsme viděli na internetu, ani vzdáleně neodpovídá realitě, kuchyně podávaná v hotelech v rámci all – inclusive nám nevyhovuje a k tomu všemu ještě špinavá pláž. Fotky na weboých stránkách, kterými jsme se řídili, byly pravděpodobně nafoceny těsně po rekonstrukci hotelu a servis v hotelu ani v nejmenším neodpovídá ceně, kterou jsme za něj zaplatili. Dovolená, na kterou jsme celý rok šetřily, se tak může docela lehce proměnit v jedno velké zklamání.

Ne každý má navíc možnost si na dovolenou k moři zajet. I když výhodné balíčky připravené cestovními kancelářemi, obzvláště v last-minute termínech, jsou pro mnohé snadno dostupné, ne každý si může dovolenou u moře dovolit. Obzvláště pak mladí lidé a studenti musí často obracet každou korunu a takové zahraniční „válení“ u moře, by jim dost zamávalo s rozpočtem. Podobně jako rodiče s malými dětmi do jednoho nebo dvou let se často cestování také raději úplně vzdají.

Na hezkou a odpočinkovou dovolenou však nemusíme nutně do zahraničí. I v České republice existuje spousta míst, kde můžeme spojit odpočinek v přírodě i s koupáním. Spousta rekračních středisek u nás podobné typy dovolených nabízí naproto běžně. Strávit dovolenou třeba v kempu u vody dnes už navíc dávno není to, co to bývalo před třiceti lety. Spousta kempů dnes nabízí nejen bohatý doprovodný a animační program, řadu vodních sportů, soutěží a her, ale také ubytování na kvalitní úrovni. Takový kemp nám tak může úplne pohodlně nahrdit i lepší dovolenou.

Rekreačních středisek je v České republice spousta a kvůli jejich stoupající oblibě přibývají stále další. Kvalitní dovolenou můžeme strávit například v rekreačním středisku Sycherák u rybníka Chobot, nebo si třeba užít dovolenou u vody v Pasohlávkách. Možností je skutečně spousta.