Dovolená pod stanem je pořád v módě

Dovolená pod stanem je pořád v módě

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, ale slunečné počasí nás stále láká zažít ještě pár letních dobrodružství. Na dovolenou do zahraničí už to letos nevypadá, ale omezit se jen na víkendové výlety po hradech a zámcích se nám taky příliš nechce. Co takhle tedy objevit dosud neprobádané přírodní krásy Česka a zažít u toho trošku toho adrenalinu, který nám přímořské hotely nenabídnou?

Dovolená pod stanem stále ještě patří mezi oblíbené aktivity řady lidí bez ohledu na věk. Zatímco dříve byla dovolená v českém kempu často jedinou možností, jak strávit léto, ani při dnešních rozmanitých možnostech a nabídce luxusního ubytování doma i v zahraničí, nedá spousta lidí na stanování s rodinou či přáteli dopustit. Kromě levné ubytovací alternativy nabízí totiž noc ve stanu také jistou dávku adrenalinu a dobrodružství, a to zejména v případě, když nás potká bouřka nebo silný vítr.

Dalším důvodem, proč stanování ještě nevyšlo z módy, je také tolik vyhledávaný kontakt s přírodou. Přestože k životu většina z nás preferuje města či předměstí, kde máme vše potřebné tak nějak po ruce, čerstvý vzduch a určitou dávku zeleně k životu zkrátka potřebujeme. Spousta lidí si tak od kempování slibuje také jakýsi „útěk“ z rušného a stresujícího života, který je jejich denní realitou.

Pokud si však netroufáme na spaní uprostřed lesa a bez jakéhokoliv sociálního zařízení, můžeme využít například autokempy. Jejich velkou výhodou je například fakt, že se nemusíme omezovat co do věcí, které si na dovolenou chceme zabalit. Autem totiž dojedeme přímo k místu, kde si stan můžeme postavit a přímo u něj auto také zaparkovat. Areály kempů jsou navíc hlídané, a tak se nemusíme bát nechat stát stan či auto chvíli bez dozoru. Dalším benefitem je pochopitelně také přístup ke zmiňovanému sociálnímu zařízení a elektrické přípojky, protože přiznejme si – i když si často přejeme od všeho utéct, bez telefonu jsme už jako bez ruky. Do auta si také můžeme schovat věci, které jsou nám cenné, nebo se mohou vlhkem a jinými nepříznivými podmínkami vážně poškodit.

A kam do kempu vyrazit? Oblíbeným místem na dovolenou, které je zároveň centrem spousty zajímavých výletních míst, jsou třeba jižní Čechy. Na výlety potom můžeme dojíždět z kempu, aniž bychom museli každý den znovu stavět a skládat stan a hledat nové místo k přenocování.