I cestování po Česku může být zajímavé

I cestování po Česku může být zajímavé

Můžeme se pouze domnívat, co za nárůstem českých turistů v tuzemsku stojí, nicméně faktem zůstává, že si Češi dovolené ve své zemi užívají mnohem častěji než dřív. Pokud se podíváme o pár let zpátky na návštěvnost hromadných ubytovacích zařízení českými turisty, čísla se budou pohybovat kolem 7 milionů. Už to se mnohým z nás může zdát jako vysoké číslo. To však není nic proti novějším výzkumům, které ukazují, že například v roce 2017 počet turistů překročil hodnotu dvaceti milionů. A to už je opravdu znát.

Důvodů, proč se Češi čím dál více rozhodují pro cestování po tuzemsku může být několik. Roli nemusí hrát výhradně jen pozitivní faktory. Svůj podíl má jistě také strach z nestabilní situace v zahraničí, která zatím nevykazuje známky zlepšení. Jinými slovy Češi se bojí, a proto zůstávají doma.

Dalším důvodem narůstajícího turismu v Česku může být také výrazné zlepšení nabídky a kvality poskytovaných služeb českými ubytovacími zařízeními. Luxus, který jsme dříve hledali tisíce kilometrů daleko, máme teď „ přímo před nosem“.

Některé možná překvapí, že největší nárůst v počtu domácích turistů zaznamenal Jihomoravský kraj. Teprve potom se na řadu dostává Praha a Ústecký kraj.

Zatímco návštěvnost českých turistických zařízení výrazně narůstá, délka doby, kterou v nich Češi tráví, se zase zkracuje. Tedy týdenní či desetidenní dovolená, kterou většina Čechů podniká v zahraničí, je v Česku téměř nereálná.

Bohužel pro české turisty, rostoucí zájem o české ubytovací zařízení s sebou přináší také růst cen za ně. Na druhou stranu většina lidí si raději něco málo připlatí za opravdu kvalitní a zmodernizované ubytování, které teď většina českých ubytovacích zařízení nabízí, než aby bydlela v něčem levném, ale za to nepěkném či dokonce špinavém.

Českým kuchyním se nedá také nic moc namítat. Je dnes téměř pravidlem, že každé ubytovací zařízení má svoji vlastní restauraci, kde kromě tradiční české kuchyně najdeme často i kuchyně mezinárodní, které uspokojí jazýček nejednoho návštěvníka.

Míst, kam se dá v Česku zajet je spousta. Někteří preferují výlety v horách a panenské přírodě, jiní upřednostňují městskou turistiku. Ať tak či tak, pro každého se tu něco najde. Oblíbená jsou například ubytování v Březnici.