Korsika nabízí moře i hory

Korsika nabízí moře i hory

Nastal ten správný čas přemýšlet o letošní dovolené. Kdo by chtěl zažít něco jiného než lenošení na pláži, plné slunečníků a lehátek, může se vypravit třeba na Korsiku. Bude moci podnikat výlety a poznávat tento krásný ostrov, jezdit na kole, podnikat výpravy do hor nebo si třeba i zacvičit jógu. A o koupání a trochu toho lenošení nikdo nepřijde. Výlety do hor jsou dobrovolné a není problém některý den vynechat.

Skvělé dobrodružství vám zprostředkuje cestovní kancelář Ile de Beauté Voyages s.r.o., která sídlí v Brně na Olomoucké ulici. Můžete se s ní vypravit na autobusový zájezd se spaním v bungalovu nebo ve vlastním stanu. Když preferujete vlastní program a nedělá vám problém dopravit se na místo určení po vlastní ose autem nebo letadlem, agentura vám zprostředkuje ubytování v zahraničí, v hotelech, soukromých vilách nebo apartmánech. Vybere si opravdu každý, v nabídce jsou luxusní i skromnější objekty, pro páry nebo větší skupiny, třeba dvanáctičlenné.

V Evropě málokde najdete tak rozmanitou krajinu jako na Korsice. Dokonce jí říkají Ostrov krásy, Ile de Beauté. Jsou tady hory, které nabízejí zajímavé horolezecké terény, jezera a řeky s průzračnou vodou. Na pobřeží je možné si užívat nekonečných pláží s bílým pískem. Na dovolenou sem tedy může jet ten, který dává přednost pohybu a dobrodružství, i ten, kdo si potřebuje jen odpočinout, koupat se a třeba ochutnat místní kuchyni. Tedy ideální řešení pro páry, které vedou věčný spor – na dovolenou do hor nebo k moři. Na Korsice budou spokojeni oba.

Podnebí je tady příjemné, v letních měsících se teplota pohybuje kolem 24 až 27 ºC a pěkné počasí někdy vydrží až do října. Tepleji je samozřejmě na pobřeží, s postupující nadmořskou výškou je chladněji. Na horách spadne v zimě velké množství sněhu, které na některých místech vůbec neroztaje, na pobřeží jsou mrazy výjimečné.

Na ostrově žije asi 260.000 obyvatel, většina z nich ve dvou městech, Ajaccio a Bastia. Bastia je prosperujícím přístavem, Ajaccio turistickým střediskem a sídlem správních orgánů včetně parlamentu. Mluví se tady jazykem, o jehož původu se lingvisté dodnes přou. Někteří se domnívají, že Korsičané hovoří svým původním jazykem, jiní tvrdí, že jde o italský dialekt, a další jsou toho názoru, že vznikl z některého románského jazyka.