Lyžařský ráj ve slunečném Nassfeldu

Lyžařský ráj ve slunečném Nassfeldu

Zima, to není jen třeskutý mráz a silniční kalamity. Jsou to i zimní radovánky, mezi které se jistě řadí lyžování. Mnoho z nás se už s prvními vločkami vidí na sjezdovce a dává do pořádku lyže. Ti, kdo miluj lyžování mají opravdové štěstí, že žijí ve střední Evropě, kde jsme obklopeni mnoha zeměmi s nejlepšími sjezdovkami na světě a sami také disponujeme několika výbornými lyžařskými areály. Mohli byste celou zimu jezdit do jiného střediska u nás i těsně za hranicemi, a přesto byste sotva navštívili všechny. Pokud však plánujete delší dovolenou na lyžích, je teď nejvyšší čas ji začít zařizovat.

Jednou ze zemí s nejkrásnějšími sjezdovkami, nejmodernějšími areály a pohodlným zázemím pro lyžaře a dech beroucími výhledy je jistě Rakousko. Tisíce kilometrů sjezdovek, spoje mezi areály, zábava jak pro zkušené lyžaře, tak pro úplné začátečníky, freeride, bydlení přímo u sjezdovky. Nejkrásnější dovolenkové lyžování najdete v Rakouském středisku Nassfeld. Díky své poloze na hranicích s Itálií se pyšní jedinečným klimatem, kdy tu leží sněhová pokrývka po celou sezonu a zároveň tu zažijete nejvíce zimních slunečných dnů.

Nassfeld patří mezi nejmodernější střediska v celém Rakousku a nabízí více než sto kilometrů sjezdovek. Na své si tak přijde opravdu každý. Šest kilometrů dlouhá kabinková lanovka je nejdelší v Alpách, užijete si tu noční lyžování i měřené úseky, free ride i běžky a samozřejmě kouzelné výhledy na hory. Co se týká ubytování, najdete tu také nespočet možností. Od pronájmu chaty u sjezdovky, přes milé penziony až po luxusní hotely.

Výhledy na Rakouské hory si nejde nezamilovat. Pokud vás nadchly a chcete si je užit i v létě, stačí místo lyží sbalit kolo a vydat se je poznávat z jiné strany. Pohledy na horská jezera a vysoké vrchy, čerstvý vzduch a příroda. Lyžování a kola prostě k Rakousku patří a jistě stojí za to poznat tuto zemi v každém ročním období.