Pohádková dovolená na Turecké riviéře

Pohádková dovolená na Turecké riviéře

Cestování v dnešní době zažívá neskutečný rozmach. Můžeme navštívit téměř jakoukoliv zemi chceme, není problém se vydat na druhý konec světa a málokdo může říct, že nikdy nebyl na zahraniční dovolené. Pro někoho je ideální dovolená cestovat po městech, objevovat místní památky, poznávat se s lidmi, jiní zase nepovažují za dovolenou nic jiného než se týden naprosto bez starostí válet na prosluněných plážích.

Pokud vás už nebaví jezdit na pár stejných osvědčených míst v Chorvatsku nebo Itálii, a i na dovolené všude kolem sebe slyšet češtinu, nebojte se vyrazit dál, do exotičtějších destinací. Takového Turecka se nemusíte bát. Turecká riviéra si mezi cestovateli získává stále větší oblibu, především díky dlouhým písčitým plážím a velkým přizpůsobením se turistickému ruchu. Zima je letos dlouhá a sněží i březnu, tak neváhejte před všudypřítomnými mrazy vyrazit na Tureckou riviéru, kde je koupací sezona od března až do listopadu.

Jedním z nejoblíbenějších turistických letovisek je Alanya ve východní části riviéry. Město uchvátilo i samotnou Kleopatru a po ní pojmenovaní pláž patří k těm nejkrásnějším, co tato oblast nabízí. Hotely u pobřeží zaujmou díky své blízkosti k moři, pro děti bývá připravený bohatý program a spousta tobogánů na vyřádění a dospělí ocení především místní kulturu. Již při vstupu do města vás zaujmou dlouhé hradby a středověké stavby, které se prolínají s moderní architekturou. Turecká kultura tolik odlišná od naší vám poskytne zcela nový zážitek z cestování. Jedinečnou atmosféru místních tržnic a smlouvání o cenách, všude stojící minarety a srdečnou povahu místních si brzy zamilujete.

Při svých cestách se nebojte ochutnat místní jedinečnou kuchyni, kebab zná snad každý, ale nezůstávejte jen u něj. S Tureckem si většina z nás spojí kávu, avšak místním nápojem je čaj. Ze zážitků byste neměli vynechat návštěvu tradičních tureckých lázní nebo se vydat navštívit mešitu. Při tom však dodržujte společenské normy, vždy se do mešity vstupuje bez obuvi, muži by měli mít dlouhé kalhoty a ženy zahalená ramena a vlasy.

Tak si vyřiďte pas a vydejte se na pohádkovou dovolenou.