8 tipů, kam na drink v Praze: Bary, karaoke nebo degustace

8 tipů, kam na drink v Praze: Bary, karaoke nebo degustace

Hlavní město se může pochlubit širokým spektrem denní i noční zábavy. Výběr podniků je však tak široký, že je někdy příliš složité zvolit místo, kam si sednout v Praze na drink. Proto vám přinášíme inspirace, kam na drink v Praze. Z těchto tipů si vybere každý to své! Netradiční bary, kam si sednout v Praze na drink nebo kam jít na víno Praha? A kam v Praze na whisky?

Kam si sednout v Praze na drink?

Noci v Praze plné světel a hudby svádí k tomu, abyste se s přáteli vydali do města a odreagovali se od náročných pracovních životů. Podívejte se na tyto tipy, kam v Praze na drink.

ALCRON BAR

Adresa: Štěpánská 623/40, Praha 1

V srdci Prahy ožívá historie Alcron Baru. Jedná se o ikonické místo, které se po letech znovu otevřelo veřejnosti. Bar otevřel roku 1932 a jeho nové koktejlové menu reflektuje momenty, které se v tehdejších letech odehrály. Menu obsahuje například koktejl Alcron, který vzdává hold architektu hotelu Aloisovi Kroftovi. Nebo také drink Tank Olga, inspirovaný podnikatelským duchem jeho ženy. Na temnější časy odkazuje Charter Flight, evokující události z roku 1968, zatímco Velvet Revolution připomíná sametovou revoluci. Toto nové koktejlové menu nabízí unikátní cestu historií Prahy prostřednictvím chutí a příběhů Alcron Baru a také krásný interiér.

HEMINGWAY BAR

Adresa: Karolíny Světlé 26, Praha 1

Ernest Hemingway byl geniálním spisovatelem, ale také milovníkem alkoholu a míchaných drinků. Jeho osobnost se tak vtiskla nejen do některých koktejlů, ale také podoby interiéru tohoto baru, ve kterém dominuje masivní tmavé dřevo, kožené sedačky, detaily v podobě psacího stroje nebo krabiček doutníků a které vás přenesou do atmosféry první poloviny 20. století. Titul jednoho z nejlepších koktejl barů v Praze si vysloužil díky luxusním koktejlům z prémiových surovin, naprosto profesionální obsluze, která servírování každého drinku spojí s krátkým příběhem, a celkově unikátnímu zážitku. Bar je unikátní také širokou nabídkou špičkových rumů a především absinthu.

ANONYMOUS BAR a ANONYMOUS SHRINK’S OFFICE

Adresa: Michalská 12, Praha 1 a Jungmannova 11, Praha 1

AnonymouS je koncept tří podniků – kromě dvou uvedených do skupiny patří ještě IDEAS ARE BULLETPROOF). Tyto podniky však rozhodně anonymní nejsou! Bez rezervace tu stěží najdete volnou židli. Každý koktejl je prezentován unikátním a hravým způsobem. Některé doprovází i barmanská show. Část nabídky je navíc tajná a čitelná jen pod UV světlem. Část nabídky, tzv. Anonymous Classics, jsou twisty na oblíbené klasiky a jsou promítány na zeď. Koncept baru je inspirovaný filmem V jako Vendeta, komiksy a osobností spiklence Guye Fawkese. Nebuďte tedy překvapeni, pokud vás barmani přivítají v této masce. Stylový interiér s tlumenými světly dotváří už tak tajemnou atmosféru a unikátní zážitek, který si odsud odnesete. Bezpochyby jedno z nejlepších míst, kam si sednout v Praze na drink.

bary praha

Kam jít na víno Praha?

Hledáte v Praze romantickou vinárnu nebo vinný sklípek? Vinárny v Praze se se staly ve skutečnosti tak populární, že není až tak neobvyklé měsíc co měsíc slyšet o nově otevřeném podniku.

VINÁRNA NA ŠIKMÉ PLOŠE

Adresa: Mikulandská 3, Praha 1

Jen pár kroků od zastávky Národní třída je příjemná vinárna Na šikmé ploše, která je známá nejen svou nabídkou kvalitních sudových moravských vín, ale také výběrem skvělých lahvových vín od menších a středních vinařů z Moravy. Samozřejmě jsou zde připraveni uspokojit také hosty, kteří dávají přednost vínům ze zahraničí. Zastoupení mezinárodních vín z Itálie, Španělska, Chille, Argentiny, Mexika, Nového Zélandu i Jihoafrické republiky vás určitě potěší. Stejně tak oceníte, že můžete s vaší skleničkou posedět také na zahrádce ve dvoře. Cena stáčeného vína se pohybuje kolem 28 Kč/1 dcl.

VINOTÉKA NOELKA

Adresa: Slavíkova 3, Praha 2

Vinotéku Noelka otevřel v roce 2012 sommeliér Otakar Pokorný a od té doby se Slavíkova ulice u tohoto nenápadného podniku pravidelně plní lidmi, kteří tu (někdy i za hudebního doprovodu) postávají se skleničkou vína a povídají si s přáteli. V Noelce se specializují především na prodej kvalitních a autentických moravských vín. Pokud zrovna piknikujete na trávě na náměstí Jiřího z Poděbrad, stačí zaplatit zálohu za skleničku a můžete si donést víno až na deku. Určitě vás potěší hlavně skvělý poměr kvality a ceny vín.

PROSEKÁRNA

Adresa: Slezská 48, Praha 2

Milovníci šumivých vín Prosecco určitě vědí, že jejich cesta musí vést do Prosekárny. V Praze si můžete vybrat ze tří poboček tu, kterou máte nejblíž. My nejčastěji chodíme do té na Vinohradech, ale další najdete v Myslíkově ulici nebo ve Vysočanech. V každé Prosekárně se budete cítit příjemně. Propojuje se tu totiž výborné jiskřivé víno, skvělá italská káva a delikatesy, ale také italský design.

degustace praha

Kam v Praze na whisky?

Čeká vás speciální pánský večer? Pokud máte sraz se starými přáteli nebo chcete pozvat důležité kolegy, či obchodní partnery někam na skleničku, neberte je tam, kam chodíte každý den. Podívejte se, kam v Praze na whisky.

WHISKERIA BAR

Adresa: Jindřišská ulice 33, Praha 1

Holdujete whisky? Zajděte do baru v Jindřišské věži. Najdete tu stylový skotský whisky bar Whiskeria, kde můžete ochutnat 450 druhů whisky. Kromě tradičních irských a skotských jsou tu třeba i whisky z dalekého Japonska. Zajímavým zážitkem můžou být také degustace, při kterých ochutnáte vážně luxusní whisky, dozvíte se zajímavosti z regionů i z palíren samotných a také fakta o historii pálení. Proto rozhodně mrkněte na stránky tohoto podniku, abyste věděli, kdy se jaká degustace chystá.

WHISKY RESTAURANT, BAR & MUSEUM

Adresa: Maiselova 1, Praha 1

Whiskey Restaurant, Bar & Museum je velkolepým místem kombinujícím restauraci, bar a jednu z nejširších kolekcí whisky na světě. Naleznete nás přímo v historickém centru města vedle Staroměstského náměstí v rozlehlých podzemních prostorách na rohu Kaprovy a Maiselovy ulice. Moderní kuchyně nabízí pokrmy specificky navržené tak, aby umocnily chuť whisky a přitom rezonovaly s unikátním prostředím restaurace. Zahrnují výborné steaky a ryby připravované na speciálním grilu na dřevěné uhlí stejně jako vegetariánské speciality, předkrmy a neodolatelné dezerty vytvářené naším týmem.