Až pojedete do středních Čech

Až pojedete do středních Čech

Ve Středočeském kraji, nedaleko vlakové zastávky Pyšely, najdete na svých toulkách přírodou  nebo po prohlídce zříceniny hradu Hláska útočiště v podobě restaurace a penzionu Pyšelka. A co tam na vás čeká? Jídla domácí kuchyně,  výborně vychlazené pivo i limonády, posezení na zahrádce a koutek se zábavou pro ty nejmenší. Zahrádka je prostorná, vejde se sem devadesát osob, takže se nemusíte bát, že se tady budete tísnit. Výčep má kapacitu téměř 60 osob a v odděleném sálu je v případě potřeby možné obsloužit až sto osob. V Pyšelce se dá také přespat v jednoduchých, ale útulných a čistých pokojích.

Kuchaři z Pyšelky vaří z čerstvých surovin, podporují místní dodavatele, takže na talíř dostanete hlavně to, co vyrostlo a bylo vypěstováno v okolí. Vaří se podle domácích receptur, jídlo vám bude chutnat jako od maminky nebo babičky. Dostanete například domácí vývar s masem a nudlemi, gulášovou polévku, řízek „jako kráva“, smažený hermelín, květák, žampiony a také moravského vrabce, hovězí s rajskou omáčkou a uzenou krkovičku se špenátem. Kdo nemá rád knedlíky, dá si třeba špikovanou krůtí palici nebo pečené kuře s bramborem, případně obědový salát. Jako moučník se podává švestkový nebo tvarohový koláč se žmolenkou. Kdo si objedná kávu nebo čaj, dostane v ceně nápoje i kousek domácího perníku. Na čepu je plzeňské pivo, Radegast, Kozel, řidiči ocení nealkoholický Birel. Děti milují točenou malinovku a kofolu, ale vybrat jim rodiče mohou případně i další nealkoholické ovocné nápoje. Dát si tady můžete i něco ostřejšího nebo rozlévaná vína.

Ubytování je rozděleno do dvou kategorií. V první kategorii jsou pokoje pro dvě osoby se sociálním zařízením a sprchou, druhá kategorie je pro méně náročné nocležníky. Pokoje jsou zařízené pro tři až pět osob, sociální zařízení a sprcha jsou společné a umístěné na chodbě.

Protože je v restauraci velký sál, lze v Pyšelce pořádat i větší akce, jako jsou svatby, třídní srazy, školení a firemní večírky. Konají se tady také různé prezentace, kde se očekává větší účast návštěvníků.

Restaurace je otevřená denně od půl jedenácté do 22 hodin, o víkendu až do půlnoci. Můžete sem tedy zajít na oběd a setrvat klidně až do pozdních večerních hodin.