Bydlení přímo na sjezdovce? Připravit, pozor START a jste na lyžích

Bydlení přímo na sjezdovce? Připravit, pozor START a jste na lyžích

Chcete vzít děti na lyže, aby si užili zimní radovánky a hledáte pohodlné ubytování mimo velké přelidněné lyžařské svahy, kde se děti v klidu mohou učit na menším kopci lyžovat, nikdo je neohrozí a vy na ně vidíte klidně z okna vašeho pokoje? Pak je ideálním místem Chata v Deštné v Orlických horách příhodně pojmenovaná Start. Chatu najdete v poklidné a malebné části obce Deštné – Jedlová. Leží asi 150 metrů od hlavní silnice z Rychnova nad Kněžnou. Chata disponuje ubytovací kapacitou čtyřicet lůžek na pohodlných pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také bar se společenskou místností a jídelna.

Aby vaše dovolená na horách byla co nejpříjemnější a nejpohodlnější, nabízí toto ubytování v Deštné v Orlických horách i možnost stravování, a to formou snídaní, polopenze nebo plné penze. Tím, že je chata přímo na sjezdovce vám v době oběda stačí shodit lyže a zateplené oblečení a během chvilky můžete dostat něco teplého do žaludku. Chata také nabízí unikátní gurmánský zážitek, v rybníčku u chaty Start s můžete ulovit pstruha, kterého vám v kuchyni připraví k jídlu a vy si tak pochutnáte na opravdu čerstvé rybí specialitě.

Samotný vlek Start je čtyři sta metrů dlouhá sjezdovka přímo v areálu chaty. Sjezdovka s vlekem má vlastní umělé zasněžování a osvětlení pro noční lyžování. V budově chaty Start je i půjčovna a servis lyží a snowboardů a také občerstvení. 150m dětský lanový vlek je 80 m od chaty Start. Vlek a chata Start jsou proto oblíbené školami pořádajícími lyžařské kurzy a ozdravné pobyty. Nenáročnost svahu spojená s ubytováním je výhodou, kterou ocení rodiny s dětmi na zimní dovolené, i lyžařské kurzy. A pokud byste měli chuť vyrazit na větší svah, můžete vyrazit do skicentra Deštné v Orlických horách, kde nejdete sedačkovou lanovku.