Chystáte se na Pálavu? Tyhle místa rozhodně stojí za návštěvu

Chystáte se na Pálavu? Tyhle místa rozhodně stojí za návštěvu

Přestože má Pálavu většina lidí spojenou jen s pitím vína, má tato oblast mnohem víc co nabídnout. Večerní posezení v nefalšovaném vinném sklípku se zpíváním a uvolněnou atmosférou sice nesmí při návštěvě tohoto kraje vína chybět, ale na své si přijdou i děti a všichni milovníci přírodní turistiky.

Pokud si chcete užít dovolenou v krásné přírodě a zároveň ji spojit s odpočinkem a relaxací, je pro vás Mikulov ideální volbou. Než se vydáte objevovat krásy přírody, rozhodně musíte navštívit místní dominantu, kterou je romantický Zámek Mikulov. Ani zde však o víno nepřijdete. Jedním ze třech okruhů, které si můžete na zámku projít, je prohlídka zámeckého sklepení s obřím sudem, kde se dozvíte vše o historii tohoto oblíbeného nápoje. Kromě prohlídky sklepení můžete absolvovat také prohlídku na téma historie zámku či zhlédnout zámeckou knihovnu.

Pokud se nechcete připravit o krásný výhled na celé město, neměli byste pohrdnout návštěvou Svatého kopečka Mikulov. Kromě panoramatického výhodu na konci cesty vás čeká také příjemná procházka po křížové cestě, která patří mezi nejstarší v českých zemích a potkáte na ní celkem 17 kaplí a kapliček. Podobně nádherný výhled vás čeká také na Kozím hrádku, který patří mezi další lákadla tohoto místa.

Milovníci přírody si mohou vybírat z mnoha přírodních krás v okolí Mikula. O jejich jedinečnosti svědčí také fakt, že jsou součástí Chráněné krajinné oblasti Pálava. V parných letních dnech se můžete zchladit u Novomlýnské nádrže, která nabízí kromě koupání také různé vodní sporty jako je windsurfing, kiteboarding a yachting. Vůbec nejlépe si ale Mikulov vychutnáte na kole. Nejen že vám tento dopravní prostředek nebrání v občasné ochutnávce místního vína, ale také pro něj Mikulov nabízí naprosto ideální podmínky v podobě řady cyklistických tras.

Vzhledem k tomu, že všechny tyto atrakce za jeden den nestihnete, je dobré si na návštěvu tohoto místa vyhradit minimálně prodloužený víkend. Příjemné ubytování v Mikulově s rodinnou atmosférou vás čeká v Pensionu Markéta, který se nachází v jižní části Mikulova. Penzion je ideálním místem jak pro romantický víkend ve dvou, tak také pro rodinný výlet s dětmi, jelikož se nachází v klidné lokalitě a je součástí obytné zóny. Přestože do centra to nebudete mít daleko, nemusíte se bát rušivých nočních radovánek jiných turistů. Penzion nabízí ubytování ve dvou dvoulůžkových a jednom třílůžkovém pokoji s možností přistýlek. K dispozici je také společná plně vybavená kuchyně. Penzion je tak také skvělým místem pro společnou dovolenou s přáteli.