Co na horách když není sníh?

Co na horách když není sníh?

Člověk se celý rok těší na to, až napadne sníh a bude moct vyrazit na lyže. Mnozí mají už od léta zarezervované ubytování přímo u sjezdovky a nemohou se dočkat na dobu, až budou moct před dveřmi obout lyže a jet. Ovšem nikdo nemá křišťálovou kouli a počasí si poslední roky značně dělá co se mu zlíbí, a tak bohužel pokud nejedete do Alp ale jen někam do naší kotliny, nikdy není jisté, zda se opravdu dočkáte pohledu na zasněžené vrcholky hor, nebo vás přivítá jen smutná šeď. Proto se vždy hodí mít náhradní plán a zjistit si, co se v dané lokalitě dá dělat, pokud se letos sněhová nadílka konat nebude. Někdy ani sněžná děla na sjezdovkách nezachrání sezonu před vrtochy počasí. Mimo to, často se také stává, že na lyže vyrazí celá rodina, ale některý z členů není milovník zimních spotů, potom se také hodí vědět, jaké jsou další možnosti.

Samozřejmě že hory jako takové nabízejí vždy možnost vydat se na pěší procházku a užívat si čistý vzduch, krásné výhledy a klid přírody. Velmi často okolí skrývá nespočet zajímavostí, zvlášť když jedete například na Šumavu, kde máte národní park s mnoha vyhlídkami, skálami a dalšími krásami. I když jsou hrady přes zimu zavřené, už jen pohled na ně může být kouzelný, zvláště na Kašperk, kde se natáčelo mnoho pohádek, mimo jiné Anděl Páně.

Nějaký ten den odpočinku s knihou nebo s hrami s ratolestmi na ubytování je také dobré trávení dne, na které jindy nemáte čas. Pokud však nevydržíte den v klidu sedět, v mnoha horských městečkách najdete muzea nebo vesnické skanzeny. Vždy je dobré si do kufru přibalit i plavky, aquapark je vždy dobrá alternativa, jak zabavit děti, když není sníh. Pokud sníh je a vy jste nelyžaři, pak můžete vyzkoušet některé aktivity, které areály nabízejí, například sáňkování nebo snowtubing. Nakonec si díky zimním procházkám po okolí třeba ještě dané místo a hory tolik zamilujete, že se tam budete chtít vrátit i v létě a pro změnu si vychutnat všudypřítomnou zelenost a svěžest.