Jak najít perfektní ubytování?

Jak najít perfektní ubytování?

Výběr ubytování je nedílnou součástí každé dovolené. Ať už se rozhodneme pro organizovaný zájezd, nebo cestujeme na vlastní pěst, neměli bychom výběr ubytovacího zařízení podcenit. Proč? Protože i dovolená v té nejlepší destinaci se může proměnit v noční můru, pokud budeme bydlet ve špinavém hotelu či penzionu, kde nám budou po zdech lozit pavouci a šváby.

Nejen čistota ubytování ale také jeho služby by měly hrát při výběru důležitou roli. Jinak se nám bude vracet na pokoj, kde najdeme každý den čisté ručníky a nový toaletní papír, než někam, kde se povlečení na našich postelích zdá být minimálně měsíc nevyprané. Před rezervací ubytování bychom tedy měli podniknout několik kroků, které nám pomohou nenechat se napálit pouze hezkými fotografiemi na webových stránkách ubytovacího zařízení.

V dnešní virtuální době není vůbec těžké vykouzlit krásné fotografie, a to i v místech, které nejsou zrovna pastvou pro oči. To platí také pro hotely a penziony. To, že nás na stránkách daného ubytování na první pohled upoutá fotka pokoje, ve kterém bychom mohli bydlet, ještě neznamená, že máme vyhráno.

Někteří by mohli namítnout, že žádný hotel si přeci nemůže dovolit dát na své webové stránky fotky pokojů, které nenabízí. To je možná pravda, ale nikde už není napsané, že nemůže vyfotit pouze fotky pár nejhezčích a těžko dostupných pokojů, nebo například použít fotky těsně po rekonstrukci, která proběhla před několika lety. Pokud bychom se tedy řídili pouze fotkami, které hotel chce, abychom viděli, mohli bychom být po příjezdu značně rozčarovaní.

Asi nejspolehlivějším ověřením nabízených služeb a kvalit hotelu jsou recenze jeho bývalých návštěvníků. I tady bychom však měli být obezřetní a řídit se nejen obsahem, ale také počtem recenzí. Pokud totiž najdeme recenzi jednoho nadmíru spokojeného zákazníka, která navíc může být opět několik let stará, nemělo by to být to, co nás přesvědčí. Je proto lepší najít si recenzí víc. Největší vypovídající hodnotu by pro nás pak měly mít recenze z nedávné doby.

Další zlaté pravidlo hledání ubytování je, začít hledat včas. Žádný hotel nemá neomezenou kapacitu a je tedy možné, že čím později s hledáním ubytování začneme, tím více budeme muset slevovat ze svých nároků kvůli malé nabídce.

Pokud se rozhodneme použít k hledání ubytování některý z internetových srovnávačů či vyhledávačů, může nám to práci podstatně usnadnit. Je však důležité nastavit si co nejpřesnější požadavky ve filtrech, a tím automaticky zredukovat jinak neuvěřitelně širokou a nepřehlednou nabídku ubytování. I tady bychom však neměli zapomínat si kvalitu ubytování ověřit pomocí recenzí hostů. Pokud plánujeme například výlet do Horní Blatné, hezké ubytování nabízí třeba Pension Bohemia.