Jak poznat a najít skryté kamery v hotelu či jiném ubytování

Jak poznat a najít skryté kamery v hotelu či jiném ubytování

Skryté kamery jsou v dnešní době cenově velmi dostupné a díky jejich velikosti je lze schovat téměř kamkoliv. Skryté kamery jsou tak velkou hrozbou mnohých, kteří volí ubytování v soukromých penzionech, Airbnb, ale i v hotelech. Jak zjistit přítomnost kamery? Jak poznat, že jsou v hotelu kamery? Jak najít skrytou kameru?

Skryté kamery

Trh nabízí velký výběr špionážní techniky. Obvyklá místa, kde lze v ubytování najít skryté kamery, jsou především koupelny, ložnice a další prostory v blízkosti postele. Skrytá kamera může být v digitálním budíku, PIR čidlu, powerbance, propisce, osvěžovači vzduchu, nebo i v docela nenápadných nástěnných hodinách. Skryté kamery mohou být rovněž umístěny v autě nebo na oblečení, například v knoflíku, motýlku či v brýlích.

Jak zjistit přítomnost kamery?

Pokud se chcete po příchodu do ubytování ujistit o vaší bezpečnosti, nebo dokonce pojmete podezření, že vás někdo sleduje, prozkoumejte celý pokoj i byt. Jak poznat skrytou kameru? Hledejte kusy nábytkuvybavení, která se zdají být na neobvyklých místech. Můžete například objevit lampičku, která je nakloněná specifickým směrem. Pozornost věnujte také malým otvorům, které by mohly být zneužity ke špehování. Pro usnadnění odhalení skryté kamery zhasněte světla, posviťte si baterkou po místnosti a zaměřte se na případné odlesky objektivu.

Pocítíte-li potřebu větší jistoty, můžete k nalezení nástrojů pro sledování využít fotoaparátu či speciální aplikace v telefonu nebo dokonce skenovací zařízení, která vás upozorní, pokud zaznamenají signály ze skrytých kamer nebo zdroj GPS komunikace. Kamery disponující nočním viděním je pak možné odhalit pomocí detektoru infračerveného světla.

jak poznat skrytou kameru

Jak najít skrytou kameru?

Existují skryté kamery, které videa na SD kartu ukládají. Provozovatel ji ve vaší nepřítomnosti vyzvedne a zkopíruje pořízený záznam do svého počítače. Jiné typy kamer mohou být připojeny kabelem pro napájení a přenos dat.

Jsou také modely, které jsou připojené k Wi-Fi síti a snímaný obraz přenášejí provozovateli v reálném čase. Takové kamery lze odhalit pomocí skenování Wi-Fi sítě. Stáhněte si mobilní aplikaci Fing Network Scanner. Aplikace Fing zobrazí seznam všech zařízení, která jsou připojena ke stejné Wi-Fi síti, jako váš telefon. Aplikace má také speciální funkci varování pro přítomnost IP kamery. Při jejich detekci se zobrazí červené upozornění.

jak najit skrytou kameru

Jak poznat, že jsou v hotelu kamery?

Prozkoumejte podezřelé vybavení pokoje. Některé předměty lze z hlediska častého výskytu skrytých kamer vnímat jako pravděpodobnější než jiné. Tato zařízení totiž pro svou efektivní funkčnost vyžadují splnění určitých podmínek – přímý výhled, spolehlivá forma napájení a připojení do sítě, nebo interní úložiště zařízení. Skryté kamery lze tak obvykle schovat na místech, která umožňují dobře zamaskovat případnou kabeláž.

Typickými příklady, kde mohou být skryté kamery, jsou zmíněné lampy, napájecí adaptéry, kryty zásuvekvypínačů, zrcadla, rám obrazů, detektory kouře, termostaty, větrací otvory, budíky, televizory, ale také třeba multimediální přehrávače nebo videoherní konzole.

Jednoduchý způsob, jak poznat skrytou kameru, je použít fotoaparát vašeho mobilního telefonu. Kamera v mobilu dokáže detekovat infračervený signál dálkového ovládání, i pokud je jeho zdroj skrytý za tmavým sklem. Špionážní kamery jsou totiž často vybaveny malým zdrojem infračerveného světla, jehož záření je pouhým okem neviditelné.

Existují samozřejmě také speciální RF detektory, které dokáží špionážní kamery odhalit. Taková zařízení jsou sice běžně k dispozici, ale jedná se o nákladnější investici. Pořídit se dají přibližně od 1 000 Kč. Pokud však cestujete často, tato investice se vyplatí.